Darmowy tydzień Elder Scrolls Online

The Elder Scrolls VI wciąż znajduje się w fazie preprodukcji!

Borys Francuz Borys Francuz Newsy

Nie mamy dobrych wiadomości dla wszystkich fanów serii The Elder Scrolls. Według najnowszych doniesień najnowsza odsłona cyklu nie ukaże się zbyt szybko.

The Elder Scrolls VI raczej nie w tym roku

The Elder Scrolls

Seria autorstwa Bethesdy jest jedną z najbardziej popularnych w kontekście gier RPG. Ostatnia odsłona The Elder Scrolls, czyli Skyrim wyszedł w 2011 roku i nie zapowiada się na to, żeby szybko zyskał swojego następcę. Informacje te pochodzą z profilu na platformie LinkedIn. Zanim konto zostało usunięte mogliśmy tam przeczytać aktualizacje dotyczącą planów Bethesdy na rok 2022. Oto treść komunikatu:

Bethesda Games Studios wyznacza wzór odniesienia dla innych gier z otwartym światem. Aktualnie studio znajduje się w fazie produkcji gry Starfield. To pierwsze nowe uniwersum od 25 lat. Gorąco wyczekiwane The Elder Scrolls VI znajduje się w fazie przedprodukcyjnej.

Oczywiście trzeba zaznaczyć, że jest to jedynie nieoficjalny przeciek dotyczący zamiarów Bethesdy. Należy podchodzić do niego z odpowiednim dystansem, dopóki sama firma nie potwierdzi lub nie zaprzeczy głośnym doniesieniom. Na ten moment fani są jednak zgodni, że szósta część przygód w świecie fantasy nie ujrzy światła dziennego do momentu aż Bethesda nie zakończy prac nad Starfield.

Zobacz też: Sony kręci film z pomocą systemu Dreams – pierwsze ujęcia we Wrocławiu

Najnowsza odsłona kultowej serii RPG została zapowiedziana już w 2018 roku. Miało to miejsce podczas Electronic Entertainment Expo w Los Angeles. Wówczas Todd Howard sam przyznał, że szósta część ich kultowej gry przywita fanów po zakończeniu prac nad Starfield. Aktualnie najnowsza odsłona cyklu, czyli Skyrim w serwisie metacritic uzyskał ocenę 94 punktów w skali 1-100. Oznacza to, że w 2011 został on drugą najlepszą grą roku zaraz po produkcji Portal 2.

Źródło: Eurogamer

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy