Sony kręci film z pomocą systemu Dreams – pierwsze ujęcia we Wrocławiu

2 minuty czytania
Komentarze

Najnowsze doniesienia informują nas o tym, że studio Sony Pictures Classics stworzy film przy pomocy technologii Dreams. Jest to narzędzie wykorzystywane przy produkcji gier na PlayStation.

Sony szykuje ciekawą produkcję z polskimi akcentami

Sony A Winter's Journey

Najważniejsza kwestia sprowadza się do tego, że Sony Pictures Classics odebrało już prawa do nakręcenia filmu animowanego. Tytuł produkcji to A Winter’s Journey. Film twórcy mają zamiar zrealizować częściowo przy użyciu narzędzia Dreams. Technologia ta jest wykorzystywana przy tworzeniu gier na PlayStation, a odpowiadają za nią twórcy hitu LittleBigPlanet. Według przecieków film w swoim założeniu ma łączyć prawdziwych aktorów z efektami specjalnymi i odręcznie tworzoną animacją. Produkcja to adaptacja serii 24 piosenek autorstwa Franza Schuberta. Cykl pieśni zatytułowano Podróż zimowa i opowiada ona historię zakochanego poety. Artysta wyrusza w wyprawę przez ośnieżone góry i pustkowia w 1812 roku w Bawarii.

Zobacz też: Polacy stworzą grę planszową o Batmanie! Portal Games ma umowę z DC

Technologię Dreams stworzono w Media Molecule. Studio wyprodukowało między innymi LittleBigPlanet na PlayStaion4. Producenci od momentu wypuszczenia na rynek narzędzia reklamowali je jako opcję do tworzenia filmów oraz gier. W środowisku Dreams zyskało łatkę silnika, platformy dystrybucyjnej i zestawu do nauki w jednym. Użytkownicy korzystający z Dreams do tej pory wykorzystywali narzędzie głównie do tworzenia małych gier, zjawiskowych renderów natury czy podkręcania istniejących już filmów. A Winter’s Journey będzie pierwszym filmem pełnometrażowym, w którym producenci wykorzystają wspomniane wyżej narzędzie.

Oczywiście nie poznaliśmy jeszcze daty premiery filmu. Wiemy natomiast, że zdjęcia mają rozpocząć się w czerwcu w Polsce! Miastem goszczącym filmowców będzie Wrocław. Aktorami zatrudnionymi przy produkcji są na przykład John Malkovich czy Jason Isaacs. Oznacza to, że debiutu filmu powinniśmy spodziewać się najprędzej w przyszłym roku.

Wracając do samej technologii Dreams — można ją nabyć w sklepie PlayStation. Na moment pisania tego tekstu narzędzie przeceniono z kwoty 169 złotych na 67,60zł. W razie jakby ktoś nie dysponował takimi pieniędzmi, dostępna jest także wersja próbna za darmo.

Źródło: Engadget

Motyw