nowa część Assassin's Creed

Twórcy zdradzili, jak w oryginale miała kończyć się seria Assassin’s Creed

Borys Francuz Borys Francuz Newsy

Cykl gier Assassin’s Creed elektryzuje fanów cyfrowej rozrywki już od blisko piętnastu lat. Dziś w sieci pojawiły się informacje o tym, jak scenarzyści serii planowali jej koniec.

Assassin’s Creed miał zakończyć się na trzeciej części

Assassin's Creed trzy części

Przede wszystkim należy zacząć od tego, że w oryginale Assassin’s Creed miało być trylogią. Cykl wieńczyłyby sceny rozgrywające się na… statku kosmicznym. Tymczasem pod koniec 2020 roku byliśmy świadkami trzynastej premiery gry z serii, czyli Assassin’s Creed Valhalla. W głowach twórców cyklu miała to być jednak trzyczęściowa gra akcji opierająca się na skradaniu. Ostatecznie rynek zweryfikował producentów, a seria stała się „niekończącą grą RPG”.

Zobacz też: [Recenzja] God of War przenosi się na PC — było warto?

Poniższe szczegóły na temat oryginalnego zakończenia trylogii pochodzą od Larsa de Wildta. Niezależny badacz przeprowadził serię wywiadów z osobami zajmującymi się Assassin’s Creed. Mowa tu o Patricu Désiletsie i Alexie Hutchinsonie — odpowiednio współtwórcy cyklu oraz dyrektorze kreatywnym trzeciej części gry. Oto ciekawostki, jakich dowiedzieliśmy się od obu twórców zasłużonej serii:

W skrócie trzecia gra miała zakończyć się rozwiązaniem głównego konfliktu. Desmond Miles pokonałby Abstergo dzięki wiedzy i umiejętnościom, którą zyskał od wszystkich swoich przodków. Przede wszystkim mówimy tu o Altairze z pierwszej części i Ezio z drugiej. Ponadto w 2012 roku czekał nas koniec świata, więc Desmond Miles wraz z Lucy Stillman uciekają z Ziemii i zakładają nową cywilizację w innym rejonie wszechświata – jako Adam i Ewa.

Dlatego nazwaliśmy bohaterkę Lucy — na cześć popularnego szkieletu Australopithecus afarensis. Odnosząc się do miejsca, w które zmierzali nasi bohaterowie… BUM! Okazuje się, że jest to cholerny statek kosmiczny!

Koniec końców nic z powyższych planów się nie wydarzyło, a seria Assassin’s Creed wciąż wydaje coraz to nowsze i większe produkcje. Mówi się, że głównym powodem, dla którego nie wykonano planu zakończenia cyklu na trzech częściach, była furorą, jaką zrobiła druga odsłona serii.

Źródło: Comicbook

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy