OnePlus 9RT

Specyfikacja OnePlus 10R w Sieci — smartfon, który nie może pojawić się szybko

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy

OnePlus postanowił w tym roku nietypowo zacząć swoje wydarzenia. Otóż firma pokazała już swój najlepszy model, czyli OnePlus 10 Pro, ale wyłącznie w Chinach. Siłą rzeczy wiemy, że za pewien czas trafi on także do Europy i innych zakątków świata. Ostatnią, zeszłoroczną nowością jest OnePlust 9RT, który również miał opóźnienia w dotarciu na swoje docelowe rynki, ale tym razem bez Starego Kontynentu. Czy OnePlus 10R czeka podobny los? Niewykluczone, bo już mówi się o opóźnieniach, ale najpierw zobaczmy, czy w ogóle warto na niego czekać?

Na OnePlus 10R jeszcze poczekamy, ale specyfikacja na czele z MediaTekiem już została ujawniona

oneplus 9rt wyglad premiera zapowiedz buds z2

Litera R w smartfonach OnePlus różnorako jest tłumaczona. Początkowo była mowa, że to odmiany dla graczy, choć niewiele w tym rzeczywistych smaczków. Dlatego te modele najlepiej rozszyfrowywać jako Regionalne. Głównym rynkiem zbytu są oczywiście Indie, czyli jedno z ważniejszych państw dla firmy. W praktyce oznacza to wciąż topowe podzespoły, choć już niekoniecznie aparaty. Po prostu specyficzna mieszanka, która oczywiście sprzedaje się odpowiednią ceną.

Tym samym przejdźmy do OnePlus 10R, który ma pojawić się w tym roku. Nieco później ze względu na różnorakie opóźnienia, które dotknęły firmę (m.in. z oprogramowaniem). OnePlus 9R pojawił się w marcu zeszłego roku, ale tym razem mówi się o końcówce drugiego kwartału, czyli czerwcu. Co może zaoferować nowy model? Przede wszystkim flagowy układ MediaTeka. Z racji, że OnePlus 10R nie zmierza do Stanów Zjednoczonych, to Dimensity 9000 może okazać się idealnym kompromisem. Brak wsparcia dla mmWave 5G przestaje być przeszkodą, a cena może okazać się kluczową zaletą. Do tego dołóżmy wyświetlacz AMOLED z odświeżaniem obraz w częstotliwości 120 Hz oraz co najmniej 8 GB RAM i 128 GB wbudowanej pamięci dla użytkownika. Sam design niewykluczone, że będzie bardzo zbliżony do OnePlus 10 i OnePlus 10 Pro.

Zobacz też: Zapomnijcie o komputerowej pamięci DNA — o wiele lepiej sprawdzi się papier i tusz.

Tym sposobem przed nami ciekawy rozwój dziesiątek od OnePlusa. Na flagową serię zapewne będziemy musieli poczekać do okolic kwietnia, aby posmakować modele ze Snapdragonem 8 Gen 1. Czy ostatecznie przyjdzie nam poznać OnePlus 10R z MediaTekiem? Zapewne firma ponownie skupi się na Nordach. Czy to źle? Oceńcie sami.

Źródło: GSM Arena

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy