TikTok wyprzedzi Twittera i Snapchata

TikTok także rozważa wprowadzenie subskrypcji – i ludzie będą za to płacić na 100%

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

Wygląda na to, że w najbliższym czasie także TikTok wzbogaci się o płatne subskrypcje. To jeden z modeli biznesowych, które wprowadzenie jest już rozważane od dłuższego czasu. Teraz subskrypcje mogą zadebiutować szybciej, bo coś takiego wprowadził właśnie Instagram w Stanach Zjednoczonych. Tam usługa dalej jest testowana i na wybranej oraz wąskiej grupie twórców.

TikTok – płatne subskrypcje są nieuniknione

TikTok płatne subskrypcje

TikTok w przeciwieństwie do Instagrama, nie pochwalił się jak mają dokładnie wyglądać subskrypcje na ich platformie. Za to przyznał, że taka opcja jest już częściowo testowa, ale poskąpiono informacji na ten temat. Nie zmienia to jednak tego, że jesteśmy właśnie świadkami tego, jak zmieniają się social media. Przez lata byliśmy przyzwyczajani jako odbiorcy do tego, że platformy oferują nam darmowy dostęp do treści. Ewentualnie kierują poza same serwisy, ale na tego typu platformach nikt nie płacił za dostęp np. do wideo czy treści postów. I teraz powoli to zaczyna się zmieniać.

Płatne subskrypcje na TikTok-u mają pomóc twórcom w lepszym monetyzowaniu, czyli będą po prostu kolejnym źródłem zarobku obok reklam. Użytkownicy będą więc płacili za dostęp do treści ekskluzywnych i dostępnych jedynie za opłatą. I można być pewnym tego, że za taki dostęp w przypadku najpopularniejszych kont, wiele osób zapłaci. Możemy być nawet pewni tego, że zapłacą za to tyle, ile zażyczy sobie sam twórca. Znamy przecież przypadki, gdzie ludzie płacili za wodę pochodzącą z czyjejś wanny, więc niewiele nas już zdziwi.

Zobacz też: Vectra z ciekawą promocją na abonament komórkowy.

Pozostaje jeszcze kwestia tego, jak mają wyglądać subskrypcje na TikToku-u. Czy twórcy sami będą określali ich wysokość, a może pojawią się gotowe plany? To jeszcze tajemnica. Podobnie jak to, kiedy ma zadebiutować taka funkcja na platformie. Cóż, trzeba się będzie z tym pogodzić, bo przyszłość zaczyna opierać się na subskrypcjach i już chyba tego nie zmienimy.

Źródło: The Verge

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy