PKO BP milion transakcji zbliżeniowych Blikiem

Klienci PKO BP wykonali milion transakcji zbliżeniowych Blikiem

Mateusz Nowak Mateusz Nowak Newsy

Bank PKO BP poinformował, że jego klienci wykonali milion transakcji zbliżeniowych Blikiem. W dni robocze bank odnotowuje ok. 30 tysięcy takich operacji dziennie. Liczba ta systematycznie rośnie.

Milion transakcji zbliżeniowych Blikiem dziennie w PKO BP

Bank PKO BP udostępnił zbliżeniowego Blika we wrześniu 2021 roku. Mogą z niego korzystać użytkownicy aplikacji mobilnej IKO. Do dokonywania transakcji potrzebny jest moduł NFC w smartfonie, jak również aktywna blokada urządzenia (kod, odcisk palca lub skan twarzy). Na terminalu płatniczym musi być wybrana opcja karta płatnicza. Sprzedawca powinien wiedzieć, że chodzi o płatność zbliżeniową, a nie o transakcję z użyciem kodu Blik.

W ten sposób można płacić nie tylko w Polsce, ale również w terminalach POS oznaczonych znakiem MasterCard na całym świecie. Transakcje w walutach obcych są przeliczane na złote bez dodatkowych opłat za przewalutowanie. Do tej pory klienci PKO BP zapłacili zbliżeniowym Blikiem milion razy. Najchętniej z tej opcji korzystają posiadacze kont PKO Konto za Zero, PKO Konto dla Młodych i PKO Konto bez Granic (75% transakcji), a także młodzież w wieku 13-18 lat z kontem PKO Konto Pierwsze.

BLIK zbliżeniowy został dobrze przyjęty przez klientów PKO Banku Polskiego. Najczęściej korzystają z niego oczywiście w Polsce – transakcje krajowe to ponad 99 proc. płatności. Natomiast za granicą najwięcej transakcji wykonali w takich krajach jak: Niemcy, Ukraina i Holandia; w sumie płacili w ten sposób w niemal 50 krajach świata na różnych kontynentach, w tym między innymi w Watykanie, Gruzji, Tajlandii, Omanie, na Seszelach i w Namibii – mówi Paweł Placzke, dyrektor Departamentu Produktów Klienta Indywidualnego.

Czytaj także: Jeszcze przez kilka dni Vectra z bardzo tanim abonamentem komórkowym

W listopadzie 2021 roku aplikacja IKO miała ponad 6 milionów aktywnych użytkowników. Od momentu jej uruchomienia w 2013 roku użytkownicy logowali się do niej ponad 4,1 mld razy, a także wykonali 1 mld transakcji na łączną wartość 274 mld zł.

źródło: PKO BP

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy