Battlefield 2042 PC PS5 XSX

Battlefield 2042 przejdzie do modelu free-to-play?!

Borys Francuz Borys Francuz Newsy

Trzeba szczerze przyznać, że najnowsza odsłona serii Battlefield nie ma łatwego życia. Gra od momentu swojej premiery w listopadzie zeszłego roku zbiera negatywne recenzje. Taki obrót spraw doprowadził wydawców gry do krawędzi bardzo stromego urwiska.

Battlefield 2042 — nowa gra free-to-play?

Battlefield 2042

Słowa krytyki spadają na produkcje DICE głównie ze względu na liczne bugi, brakujące funkcje czy chociażby bardzo wątpliwe decyzje dotyczące przyszłości gry. Sprawy zaszły tak daleko, że deweloper stara się poprawiać swoją grę na każdym kroku. DICE robi to za pomocą licznych aktualizacji, które w domyśle mają poprawić jakość tytułu. Niestety nie pomaga to w tym, aby zatrzymać graczy przy Battlefield 2042.

Zobacz też: [Recenzja] God of War przenosi się na PC — było warto?

Aktualnie osoby decydujące o losach gry szukają nowej ścieżki, którą mogliby podążyć. Według Toma Hendersona — renomowanego dziennikarza, który w przeszłości wykazywał się ogromną wiedzą dotyczącą zakulisowych informacji o Battlefield 2042, EA rozważa przejście do modelu free-to-play! Henderson za pośrednictwem Twittera napisał, że firma jest bardzo rozczarowana dotychczasowymi wynikami gry. Dodatkowo EA rozgląda się za nowymi opcjami, aby rozwinąć tytuł, w tym możliwości przeniesienia rozgrywki do modelu właśnie free-to-play.

Wydaje się, że fani serii nie byliby wcale zaskoczeni takim obrotem spraw. Battlefield 2042 kulał już od momentu premiery, więc naturalnym krokiem było opuszczanie rozgrywki przez coraz to większe grupy osób. Wiadomo, że wielu z nich nie wróci do tytułu, dopóki nie będzie on w lepszym stanie, jednocześnie EA przejściem do modelu free-to-play łatwo może zyskać nowe grono odbiorców.

Battlefield 2042 to czwarta duża gra z serii wydana w przeciągu sześciu lat. Serwis metacritic ocenił jej wersję na komputery osobiste na 68 punktów w skali 1-100. Jednocześnie użytkownicy portalu wystawili grze od EA notę 2.1/10. Oliwy do ognia dolewa także cena gry. Na ten moment, aby zagrać w produkcje, trzeba zapłacić na Steam blisko 270 złotych!

Źródło: Comicbook

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy