Next-genowy Need for Speed – co wiemy?

Borys Francuz Borys Francuz Newsy

Seria gier NFS o nielegalnych wyścigach samochodowych jest jedną z najważniejszych w tej gałęzi branży. Dziś w sieci pojawiły się doniesienia o premierze kolejnej części cyklu.

Need for Speed wraca po trzech latach

Need for Speed

Najnowsza gra z serii Need for Speed ​​zostanie zaprezentowana jeszcze w tym roku. W czerwcu 2020 roku EA wraz z Criterion Game zapowiedziały premierę next-genowego NFS-a. Tymczasem konsole nowej generacji, czyli Xbox Series X oraz PlayStation 5 trafiły na rynek już ponad rok temu. Od tamtej pory głośna zapowiedź nowego Need for Speeda ucichła. Jakiś czas później EA poinformowało swoich inwestorów, że premiera gry odbędzie się w ramach czasowych między 1 kwietnia 2022 a 31 marca 2023 roku.

Zobacz też: [Recenzja] God of War przenosi się na PC — było warto?

Niestety EA i Criterion Games dalej milczą mimo zbliżającego się terminu. Naturalnie sugeruje to, że debiut gry może spotkać jakieś opóźnienie. Według najnowszego raportu przygotowanego przez Toma Hendersona coś w tym stwierdzeniu jest na rzeczy. Renomowany dziennikarz za pośrednictwem posta na Twitterze poinformował, że Need for Speed zostanie wydany we wrześniu lub październiku tego roku. Henderson dodał, że wstrzymanie prac nad grą wynika z konieczności pomocy przy tytule Battlefield 2042.

Na chwilę obecną nie wiemy nic więcej o ewentualnych szczegółach premiery. EA oraz Criterion Games wciąż nie wydały żadnego oświadczenia, ani chociażby nie skomentowały powyższych wycieków. Dlatego warto pamiętać, że podane wyżej informacje wciąż są nieoficjalne i mogą się zmienić wraz z upływem czasu. Według analityków jeśli nowy Need for Speed ma zostać wydany w tym roku, powinien on pojawić się w EA Play już w czerwcu.

Źródło: Comicbook

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy