The Batman najdłuższym filmem w historii serii

Borys Francuz Borys Francuz Newsy

Dziś oficjalnie przedstawiono informację, o tym ile będzie trwać wyczekiwany film o Batmanie. Jak się okazuje, najnowsze dzieło z serii o Człowieku Nietoperzu będzie najdłuższym w historii cyklu.

The Batman prawie trzygodzinnym maratonem

The Batman

Film, który swoją premierę będzie mieć 4 marca tego roku, jest wyczekiwany niemal na całym świecie. Świat Batmana przedstawiono z innej strony, a w tytułową rolę po raz pierwszy wcielił się Robert Pattinson. Twórcy ogłosili natomiast, że The Batman bez napisów będzie trwać 2 godziny i 47 minut (167 minut).

Oznacza to, że film w reżyserii Matta Reevesa będzie najdłuższym w historii serii. Tytuł ten do tej pory dzierżył Mroczny Rycerz powstaje z 2012 roku. Film Christophera Nolana trwa 165 minut. The Batman będzie również trzecim najdłuższym filmem nakręconym na podstawie komiksu w historii. Człowieka Nietoperza wyprzedzają jedynie Avengers: Endgame (181 minut) oraz Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera (242 minuty). Dla porównania film będący głównym źródłem inspiracji dla twórców nowego Batmana, czyli Siedem w reżyserii Davida Finchera trwa 157 minut.

Obecnie studio Warner Bros odczuwa ogromne ciśnienie związane z premierą nowego filmu. Wszystko spowodowała napięta sytuacja pandemiczna niemalże na całym świecie. Twórcy The Batman boją się, że kolejne obostrzenia zmuszą ich do przełożenia marcowej premiery.

Film budzi ogromne emocje zarówno u fanów Człowieka Nietoperza jak i postronnych widzów. The Batman podchodzi do tematu tytułowego bohatera oraz całego Gotham City w ciekawy sposób. Film utrzymuje się w mrocznych klimatach, a wydany w październiku trailer zdobył już ponad milion łapek w górę w serwisie YouTube. Poza wspomnianym już Robertem Pattinsonem w głośnej produkcji występują Zoë Kravitz, Colin Farrell, Paul Dano czy chociażby Jeffrey Wright.

Źródło: Variety

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy