[IFA] ZTE otwiera się na świat. Axon Elite w świetnej formie!

mm Kamil Lewicki Newsy 2015-09-04

ZTE-Axon-Elite (5)

ZTE swego czasu było producentem oferującym mocny sprzęt w średniej półce cenowej i praktycznie widocznym w każdej reklamie telewizyjnej operatorów komórkowych. Niedawno jednak trochę o nim ucichło, ale już znowu jego modele zaczną być na tapecie wielu klientów. Nadchodzący ZTE Axon Elite posiada wszystko to, czego w dzisiejszym czasach oczekujemy od smartfona, a jego design dodatkowo przyciąga uwagę.

Zaprezentowany przez ZTE model Axon Elite to zdecydowania półka Premium wśród słuchawek. 5,5 calowy ekran 1080p wyświetlający, ośmiordzeniowa jednostka Snapdragon 810 w towarzystwie 3 GB pamięci RAM. Dla użytkowników przeznaczono 32 GB pamięci wewnętrznej, którą można swobodnie rozszerzyć za pomocą karty microSD. Jeśli chodzi o kwestie fotograficzne, ZTE zastosowało aparat główny o rozdzielczości 13 megapikseli wspomagany dodatkową kamerką z matrycą 2 megapikseli. Z frontu urządzenia znajdziemy kamerkę potrafią zrobić zdjęcia wielkości 8 megapikseli.

Warto również wspomnieć o pojemności baterii równej 3000 mAh, skanerze linii papilarnych oraz kontroli głosowej. Producent wykorzystał również układ audio AKM 4961 Hi-Fi, który ma za zadania zadowolić każdego miłośnika muzyki.

Premiera urządzenia ma nastąpić już w tym miesiącu, bo 24 września. Pojawi się on jednak tylko na wybranych rynkach: niemieckim, francuskim, włoskim, hiszpańskim oraz brytyjskim. W późniejszym czasie jego dostępność wzrośnie. Cena na jaką został wyceniony wynosi 420 euro bądź też 290 funtów.

źródło: Phone Arena  • […] 5,5 calowy ekran 1080p wyświetlający,[…] – ekran wyświetlający? Masło maślane.

  • Jakub Pielech

    Muszę przyznać, że wygląda bardzo ładnie. Specyfikacji nie mam nic do zarzucenia. Ciekawe jak rozwiążą problem z temp. procka. Chętnie zobaczył bym go w czarnym lub innym ciemnym kolorze.

    • bartek

      na stronie i w googlach bez problemu znajdziesz go w inych kolorach. Z tego co wiem to bedzie w 3 kolorach, złoty, srebrny i czarny. Swoją drogą z pierwszym newsem od razu mi się spodobał, a to za sprawą dobrego procesora muzycznego, designu, głośników stereo ( ah ta maskownica głośników ) oraz dobrych bebechów. Cena też niczego sobie, może kiedyś….Z innej beczki to szkoda, że ZTE nie ma topowych telefonów na naszym rynku a mają co pokazać serią nubia.