Czasami na łamach portalu zdarza nam się pisać nie tylko o smartfonach i tabletach wyposażonych w system Android. Co prawda raczej nie mamy okazji opisywać lodówek opartych na tym systemie, ale za to o sprzęcie do samochodów zdarzało się nam wspominać. Tym razem zaś w internecie została opublikowana informacja, że system z zielonym (czy też niebieskim) robotem trafił do samolotów.

Producent Dreamlinera postanowił wyposażyć go w specjalne ekrany dotykowe wbudowane w fotele, aby osoby w trakcie lotu nie musiały się nudzić. Urządzenie IFEC (in-flight entertainment and connectivity) Thales TopSeries Avant zbudowane jest z dwurdzeniowego procesora ARM STMicro, 1 GB pamięci RAM i 256 GB dysku SSD. Ekrany mają mieć przekątną 7 i 10 cali (odpowiednio dla klasy ekonomicznej i biznesowej) i oparte są o system Android. Pierwszą linią lotniczą, która pochwaliła się obecnością tego rozwiązania jest Qatar Airways.

Być może już niedługo Android na stałe zawita do każdego samolotu.

Źródło: Slashgear

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Cezary Zapała

W redakcji pracowałem od stycznia 2012 do maja 2013 roku. Wcześniej zaś pisałem do e-zinu ActionMag Komputery. Aktualnie jestem właścicielem agencji kreatywnej Media Machine. Wolny czas, którego niestety mam coraz mniej poświęcam na zgłębianie informacji z takich dziedzin jak prawo, webmastering, trendy w Sieci, marketing oraz inwestycje budowlane.