Opera uruchamia przeglądarkę dedykowaną kryptowalutom

Borys Francuz Borys Francuz Newsy

Opera Software ogłosiła dziś swój nowy projekt. Crypto Browser to przeglądarka internetowa, która została stworzona z dedykacją dla osób zajmujących się kryptowalutami.

Opera tworzy Crypto Browser

Opera

Opera wydała wersję beta swojej przeglądarki internetowej Web3 zatytułowanej Crypto Browser. Zawiera ona takie funkcje jak portfel kryptowalutowy, szybki dostęp do giełd kryptowalut i NFT, czy chociażby obsługiwanie zdecentralizowanych aplikacji (dapps). Według samych twórców misją przeglądarki jest:

Gwarancja uproszczenie doświadczenia dla użytkowników w Web3, które często jest przytłaczające dla zwykłych internautów – powiedział w oświadczeniu Jorgen Arnensen.

Wydaje się, że najważniejszą cechą przeglądarki jest wspomniany już portfel. W wersji beta obsługuje on sieć Ethernum, a wkrótce ma rozszerzyć się o blockchainy Bitcoin, Celo, Nervos i Polygon. W skrócie chodzi o to, aby użytkownik miał dostęp do swoich kryptowalut bez konieczności pobierania rozszerzeń przeglądarek. Crypto Browser umożliwia również kupowanie kryptowalut za pomocą pomostu „fiat to crypto”. Przeglądarka posiada nawet bezpieczny schowek, który zapewnia, że ​​inne strony nie mogą kopiować ani wklejać żadnych informacji.

Zobacz też: [Recenzja] Total War: Warhammer III — jesteśmy po pierwszej rozgrywce!

Kolejną elektryzującą funkcją produktu Crypto Browser jest wsparcie dla Web3. W skrócie jest to zdecentralizowana wersja internetu oparta na blockchainach. Oprócz zapewniania ponadprogramowego bezpieczeństwa dzięki szyfrowaniu treści, przeglądarka daje również dostęp do takich funkcji jak GameFi. Oznacza to, że Crypto Browser, jak sama mówi — umożliwia „zarabianie pieniędzy, grając w różne metawersy”.

Przeglądarkę można już ściągnąć na komputery osobiste z systemem Windows i Mac, a także telefony z Androidem. Wersja na urządzenia mobilne korzystające z iOS ma pojawić się wkrótce.

Źródło: Engadget/Blog Opery

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy