Apple Pay oskarżone o monopol

Cinkciarz udostępnia Apple Pay użytkownikom kart wielowalutowych

Mateusz Nowak Mateusz Nowak Newsy

Cinkciarz poinformował, że użytkownicy jego kart wielowalutowych mogą już dodawać je do Apple Pay. To wiadomość, która ucieszy wiele osób posiadających iPhony oraz Apple Watche. Teraz można nimi płacić zbliżeniowo w sklepach, wykorzystując środki z wielowalutowej karty.

Cinkciarz udostępnia Apple Pay

cinkciarz apple pay

Do tej pory posiadacze kart wielowalutowych Cinkciarza mogli dodawać je np. do Google Pay i Fitbit Pay. Integracja z Apple Pay nie była możliwa, ale właśnie uległo to zmianie. Jeśli jesteście posiadaczami wspomnianych kart i korzystacie z iPhone’a lub Apple Watcha, to nic nie stoi na przeszkodzie, by zacząć płacić zbliżeniowo swoim urządzeniem.

Żeby dokonać płatności zbliżeniowej przy użyciu Apple Pay, należy trzymać smartfon lub zegarek w pobliżu terminala. Zakup autoryzujemy za pomocą Touch ID, Face ID lub kodu urządzenia. Dodatkowo następuje autoryzacja jednorazowym kodem bezpieczeństwa. Z Usługi Apple Pay można korzystać w sklepach spożywczych, aptekach, taksówkach, restauracjach, kawiarniach i nie tylko. Można jej także użyć, robiąc zakupy w przeglądarce Safari lub w aplikacjach na iPhonie bez wielokrotnego wpisywania danych do wysyłki i rozliczeń.

Czytaj także: Jest postępowanie UOKiK przeciwko UPC Polska — chodzi o kary za zerwanie umowy

Podczas korzystania z Apple Pay numery kart nie są przechowywane na urządzeniu ani na serwerach Apple. W zamian jest przypisany unikalny, zaszyfrowany numer konta.

źródło: informacja prasowa

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy