Czy Sony poradziło sobie z problemem temperatur układu Snapdragon 810 w Xperii Z5?

Newsy

xperia-temperatury

 

Nie przegap
Najlepsze aplikacje z AppGallery – gry i programy, które warto pobrać
huawei appgallery sklep play zastepstwo
AppGallery to jeden z największych sklepów z programami i grami na Androida. Stanowi on część Huawei Mobile Services i już pokrótce przybliżyliśmy Wam, jak tak naprawdę on działa oraz co oferuje. Tymczasem sprawdźmy, co konkretnie skrywa to miejsce. O ile sam sklep prowadzi rankingi tytułów, które cieszą się największym zainteresowaniem, to postanowiłem wybrać dla Was […]

 

Stosowany przez wszystkich liczących się producentów urządzeń mobilnych układ Snapdragon 810 jest przez wielu użytkowników, recenzentów ostro krytykowany za temperatury, jakie osiąga nawet przy najprostszych operacjach – są one tak wysokie, że korzystanie z urządzeń często jest niekomfortowe. Niektórym producentom udało się częściowo zniwelować problem wykorzystując (najczęściej) plastik jako materiał obudowy. W przypadku gdy urządzenie ma mieć obudowę z lepszych materiałów problem nasilał się – zwracano na to uwagę w wielu recenzjach Xperii Z3+, której obudowa potrafi nagrzać się szybko do odczuwalnych temperatur. Czy firmie Sony udało się rozwiązać ten problem w nowym modelu – Z5 Premium?

 

 

Jak możemy się przekonać na nagranym przez Btekt materiale video firmie Sony rzeczywiście udało się dokonać – jak się wydawało – niemożliwego – Z5 Premium podczas nagrywania 10 minutowego filmu 4K nagrzała się w znacznie mniejszym stopniu niż Z3+.

 

 

 

 

Wciąż jednak oprogramowanie aparatu ma ograniczenie długości nagrań 4K. Być może ograniczenie to zniknie dopiero w nowej wersji oprogramowania kamery, które ma pojawić jeszcze tej jesieni dla wszystkich smartfonów Z5.

 

 

Nie wiemy czy jest to kwestia optymalizacji oprogramowania, czy też sprzętu. Użytkownicy Z3+ mogą na ten moment jednak mieć nadzieję, że producentowi uda się kiedyś zniwelować choć w minimalnym stopniu problem temperatur Z3+.

 

 

źródło: Xperiablog.net


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x