Ekologiczna koparka kryptowalut Intela

Block potwierdza plany budowy dedykowanego procesora do kopania Bitcoina

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Jack Dorsey, dyrektor generalny Block, już w październiku dał do zrozumienia, że firma jest zainteresowana budową niestandardowego procesora do wydobywania Bitcoina. Przedstawił on listę problemów, którymi należy się zająć, w tym uczynienie górnictwa bardziej zdecentralizowanym, wydajnym i dostępnym, a także rozszerzenie rozwoju układów poza garstkę firm, które obecnie specjalizują się w tym obszarze.

Procesor do kopania Bitcoina

Procesor do kopania Bitcoina
Fot. Pixabay

Block właśnie potwierdziło plany kontynuowania projektu. Thomas Templeton, dyrektor generalny ds. sprzętu w firmie, powtórzył, jak ważne jest, aby wydobycie było bardziej rozproszone i wydajne, ponieważ wykracza daleko poza tworzenie nowych monet. Zespół Blocka po rozmowach z członkami społeczności górniczej i stwierdził, że dla większości platformy górnicze są drogie, a ich dostawa może być nieprzewidywalna. Niezawodność jest również problemem, ponieważ takie rzeczy jak rozpraszanie ciepła i gromadzenie się kurzu mogą przyczynić się do częstych awarii, które wymagają ponownego uruchomienia koparek. Firma zamierza rozwiązać wszystkie te problemy i jak sama podkreśla zamierza zbudować coś, co po prostu będzie działać.

Zobacz też: T-Mobile wprowadza pełną dostępność dla osób niesłyszących

Nie jest zaskoczeniem, że Templeton stwierdził, iż górnicy powszechnie oczekują niższego zużycia energii i wyższego wskaźnika hashowania. Znalezienie właściwej równowagi między wydajnością a zużyciem energii i generowaniem hałasu będzie bardzo ważne. Block zastanawia się również nad tym, jaką technologię przyjąć i z jakimi partnerami branżowymi współpracować. Aby pomóc w rozpoczęciu prac, firma tworzy główny zespół inżynierów składający się z projektantów systemów, ASIC i oprogramowania, którym będzie kierował Afshin Rezayee. Inżynier ukończył Uniwersytet Toronto z tytułem doktora w dziedzinie inżynierii elektrycznej i komputerowej w 2002 roku i jest związany z firmą Block od prawie siedmiu lat jako lider ich kanadyjskiej grupy sprzętowej.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy