Apple przesunie premierę gogli

Gogle VR od Apple sprawiają pewne problemy – firma stoi przed wyzwaniem

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Linia produktów Apple na 2022 rok może nie być tak mocna, jak początkowo prognozowano. Otóż pierwotnie mówiono o tym, że Apple zaprezentuje swoje gogle mieszanej rzeczywistości (MR), czyli technologii łączącej AR i VR w 2021 roku. Potem jednak doniesiono, że ich premiera została przesunięta, jednak zobaczymy je podczas WWDC 2022. Problemy z rozwojem mogą zmusić Apple do przesunięcia premiery sprzętu jeszcze dalej w czasie.

Apple przesunie premierę gogli VR

Apple przesunie premierę gogli

Okazuje się bowiem, że Apple ma sporo problemów ze swoimi goglami. Te mniej dotkliwe dotyczą oprogramowania i aparatu, które wciąż nie działają zbyt stabilnie. Znacznie gorsze jest jednak to, że zestaw MR od Apple najzwyczajniej się przegrzewa. Według wstępnych ustaleń winę ponosi tutaj jeden z dwóch głównych układów zastosowanych w urządzeniu. Warto bowiem pamiętać, że są to niezwykle wydajne jednostki, które muszą oferować na tyle małe gabaryty, aby się zmieścić w czymś, co ludzie będą nosili na twarzy. Natomiast system chłodzenia również nie może być w ich przypadku zbyt duży.

Zobacz też: Cena Audioteka Plus w górę, ale to i tak całkiem dobra oferta dla słuchaczy

Wcześniejsze prototypy ominęły termiczne problemy, wykorzystując zewnętrzne urządzenie przetwarzające, które bezprzewodowo przesyłane dane do zestawu słuchawkowego. Apple chce jednak, aby ich urządzenie stanowiło jednolitą całość, tak jak robią to gogle Oculus Quest od Facebooka. Oznacza to, że producent musi przeprojektować, a w najgorszym wypadku zaprojektować procesor od nowa i poczekać na niższy proces technologiczny, tak aby zredukować ilość generowanego ciepła.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy