nexus-logo

Na zapowiedź nowych Nexusów czekają chyba wszyscy. Co prawda do Sieci trafiły już ogromne ilości rozmaitych przecieków na ich temat, ale wciąż nie są to te oficjalne informacje. Podążając jednak za kolejnymi doniesieniami możemy być jednak niemalże pewni, kiedy nastąpi ten wyjątkowy moment ujawnienia nowych modeli serii Nexus na scenie. I wbrew pozorom, ten moment jest tuż za rogiem.

 

Kilka słów kluczowych pomoże nam rozwiązać tę zagadkę. Google. Wydarzenie. San Francisco. Wrzesień. 29. Oznacza to ni mniej, nie więcej, że gigant z Mountain View czeka specjalnie z Nexusami na nadejście tej daty. Poznamy wtedy model produkowany zarówno przez Huawei, a więc Nexusa 6 oraz słuchawkę tworzoną przez LG, czyli Nexusa 5 (2015). Obydwie firmy nawiązują zatem do poprzedników.

 

Warto zaznaczyć, że LG ma już doświadczenie w produkcji Nexusów i to z całkiem niezłym efektem. Zarówno Nexus 4 jak i Nexus 5 cieszą się dużym uznaniem wśród użytkowników i do dziś są wydajnymi smartfonami. Inaczej sprawa wygląda z Huawei – jest to ich pierwsze zetknięcie się z tą serią. Miejmy jednak nadzieje, że producent pokaże i w tym segmencie klasę, a „nowy Nexus 6” zbierze same świetne recenzje.

 

Niestety wciąż nie znamy przewidywanych cen. Wiemy natomiast, że urządzenia pojawią się z najnowszą wersją Androida, czyli Androidem 6.0 Marshmallow.

 

źródło: GSM Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.