lenovo-vibe-series-mwc-2015

IFA trwa w najlepsze, a wraz z nim świetnie bawi się Lenovo prezentując nam cały szereg nowych smartfonów. Nadchodzące modele będą nie tylko wydajne pod względem specyfikacji, nie tylko wyposażone w mocne baterie, ale również posłużą jako przenośne powerbanki. To dość nietypowe ładować telefon innym telefonem, prawda?

Lenovo zapowiedział dwa nowe smartfone: Vibe P1 oraz Vibe P1m. Zacznijmy od tego pierwszego. Vibe P1 wyposażony jest w 5,5 calowy ekran Full HD, Snapdragon 615 wspierany przez 2 GB pamięci RAM oraz aparat główny z matrycą wielkości 13 megapikseli i kamerkę przednią potrafiącą robić zdjęcia w rozdzielczości 5 megapikseli. Słuchawka działać będzie na Androidzie Lollipop 5.1 i obsługiwać dwie karty SIM.

Co jednak najważniejsze, Vibe P1 posiada baterię o pojemności 5000 mAh, która pozwoli na użyczanie swojej energii nawet innym smartfonom. A dodatkowo, dzięki funkcji Rocket Charge 5 minutowe ładowanie pozwoli nawet na trzygodzinną rozmowę. Urządzenie będzie miało premierę w październiku i kosztować będzie 280 dolarów.

lenovo_vibe_p1m

Lenovo Vibe P1m to z kolei mniejszy brat wyżej wymienionego modelu. Słuchawka wyposażona w 5 calowy wyświetlacz HD, jednostkę MediaTek MT6735P oraz 2 GB pamięci RAM. Vibe P1m również będzie działać na Androidzie Lollipop 5.1. Smartfon ten również da radę naładować inne smartfony za pomocą USB OTG, ale pojemność jego baterii wynosi już 4000 mAh. Wykorzystano tutaj technologię OneKey Power Saver – po 15 minutach ładowania będzie można rozmawiać aż 2,5 godziny, a całą baterię naładujemy w ciągu 2h i 40 min.

Model ten również obsłuży dwie karty SIM. Jego premiera przewidziana jest na środek września i został wyceniony na 160 dolarów.

źródło: GSM Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.