Czy aparat w nowych Xperiach jest lepszy od tych w Galaxy S6 i iPhone 6 Plus?

Adam Lulek Adam Lulek Newsy
Xperia Z5 Premium

 
Z odpowiedzią na to pytanie przyjdzie nam poczekać do oficjalnych testów i porównań. Przyjrzyjmy się jednak jak to wygląda na papierze i czy jest na co czekać.
 
Nowe flagowce od Sony posiadają najnowszy przetwornik Sony 1/2.3 Exmor RS o rozdzielczości 23 MP oraz obiektyw F2.0 G. Jest to pierwszy kompletnie przeprojektowany moduł aparatu Sony od czasów Xperii Z1. Tworząc go wykorzystaliśmy technologię znaną z aparatów o wymiennej optyce Sony αTM, która oferuje wyśmienitej jakości, żywe, ostre zdjęcia. Według przedstawicieli firmy, por raz pierwszy dział fotograficzny ściśle współpracował z działem mobilnym, aby stworzyć aparat w telefonie, który będzie najlepszy (tak jak np. Sony α).
 
Jedną z czołowych funkcji, którą chwali się producent jest najszybszy autofocus dostępny w smartfonie, potężne połączenie szybkości i dokładności, co pozwala na uchwycenie z wielką łatwością wszelkich szybko poruszających się obiektów lub chwil trwających zaledwie ułamek sekundy. Zapewnia przełomowo szybki czas reakcji 0,03 sekundy – szybszy niż mrugnięcie okiem (średnio 0,1-0,4 s). A zatem… czy wyskoczysz po frisbee w parku, zanurkujesz w basenie bądź zrobisz błyskotliwą ewolucję z deskorolką na rampie, masz możliwość bezproblemowego uchwycenia każdej z tych spontanicznych chwil.
 
Połączenie dużego czujnika 23MP Exmor RS, zaawansowanego oprogramowania oraz pięciokrotnego (5x) zoomu Clear Image Zoom, pozwala zbliżyć fotografowane obiekty, jak np. architektura lub pejzaż, z minimalną utratą jakości obrazu. Z kolei postęp w technologii tworzenia zdjęć w słabym świetle oznacza jeszcze doskonalsze fotografie z mniejszą ilością szumów i rozmyć przy fotografowaniu w  nocy lub w słabym świetle – to rozwiązanie idealne dla zdjęć wschodu słońca czy nocnego nieba. Kolejne perseidy są w zasięgu ręki!
 

Czy uważacie, że Sony ma szansę powalczyć o miano najlepszych aparatów w urządzeniach mobilnych z takimi tytanami jak Galaxy S6 czy np. iPhone 6 Plus (które są uważane za najlepsze w tej dziedzinie?). Do tej pory zarzucano japońskiej firmie słabe oprogramowanie i mimo wszystko zdjęcia odstające od konkurencyjnych. Może się to w końcu zmieni!
 
źródło: materiały prasowe Sony, własne

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy