[IFA] Asus to nie tylko smartfony i tablety, ale też smatwatche – nowe ZenWatche 2 zachwycają ceną, ale jest ona niezrozumiała

1 minuta czytania
Komentarze
asus zenwatch 2 ifa berlin

Adam pokazał Wam nowinki od Asusa z zakresu tabletów i smartfonów. Jednak to nie wszystkie nowości od Tajwańczyków. Pojawiły się również dwa nowe ZenWatche z Android Wear na pokładzie. Czy wiele się zmieniło? Nie, ale zmiany są znaczące i zacierają różnicę pomiędzy konkurencją, a właśnie propozycjami Asusa.

Piszę w liczbie mnogiej, gdyż Tajwańczycy pokazali dwa nowe zegarki z rodziny ZenWatch 2. Czym się różnią? Oczywiście rozmiarami, ale o tym za chwilę. W samej specyfikacji smartwatchy niewiele się zmieniło i tak oto dalej znajdziemy Snapdragona 400, 512 MB RAM czy też 4 GB wbudowanej pamięci. Zmienił się za to system ładowania – nie trzeba już korzystać z gumowej nakładki, a pojawiły się magnesy, które z pewnością ułatwią cały proces, a dodatkowo – jak to Asus zapewnia – umożliwia naładowanie zegarków do 50% w 36 minut. Tylko czy to dobry wynik? Większy smartwatch posiada akumulator o pojemności 400 mAh, a mniejszy 300 mAh. Skoro już wspomniałem o ogniwach to od razu przedstawię wyświetlacze: 1,67-cala (320×320) i 1,45-cala (280×280). Asus postanowił także jeszcze jedną rzecz zmienić – ilość dostępnych wersji. Od teraz mamy o wiele większe możliwości konfiguracji smartwatchy.

asus zenwatch 2 ifa berlin as saddsa

Na koniec cena, która jest nieco niezrozumiała. Jest oczywiście niska – jak to na Tajwańczyków przystało – ale za mniejszy model (750 złotych) zapłacimy więcej niż za większy (630 złotych). Jak Wy to rozumiecie?

Motyw