Transformer-Pad-300-niebieski

Jeśli zostałbym zapytany, jaką niezaprzeczalną zaletę względem innych systemów posiada Android, z pełnym przekonaniem i stanowczością odpowiedziałbym, że jest nią nieoficjalne wsparcie developerów, tworzących ROMy oparte o nowe wersje Androida dla urządzeń, które nigdy nie miały ich dostać. Argumentem za takim stwierdzeniem może być chociażby ASUS Transformer TF300T, który już dziś otrzymał swoją wersję „żelków” od Google.

ROM, stworzony przez developera XpLoWilD, oparty jest o Androida JellyBean 4.1.1 w wersji AOSP, czyli czystej – prosto od Google. Na razie jest on jednak tylko ciekawostką, bowiem działa w nim tylko WiFi, Bluetooth, Pamięć ROM, dźwięki i czujniki. Poprawki wymagają m.in. sprzętowe dekodowanie wideo czy kamera.

Już w najbliższym czasie powinny pojawić się stabilniejsze wydania JellyBean dla tego urządzenia.

Źródło: XDA

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Rafał Kaczor

Nazywam się Rafał Kaczor i od kilku lat jestem entuzjastą technologii mobilnych. Na początku 2011 roku zetknąłem się z systemem Android i od razu - poza paroma mankamentami - przypadł mi on do gustu. Od tamtej pory sporo czasu spędzam na modowaniu wielu urządzeń z Zielonym Robotem, poznawaniu kolejnych edycji platformy oraz propagowaniu rozwoju cyfrowego wśród polskiej młodzieży. Wolny czas spędzam na zabawie z mobilną technologią, grze w piłkę nożną oraz rozwijaniu takich zainteresowań jak historia i polska stara motoryzacja. Aktualnie pracuję jako redaktor na portalu Android.com.pl, przez co realizuję swoje pasje dotyczące branży IT oraz dziennikarstwa.