Po co Moto 360 ma czarny pasek i wygląda jak opona bez powietrza? Motorola dobitnie to wyjaśnia

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy
moto-360-2-Copy

Moto 360 to pierwszy smartwatch z Android Wear, którego tarcza jest okrągła, a wyświetlacz ma kształt koła. Właśnie, koła, a raczej opony, z której uszło powietrze – takie jest najpopularniejsze określenie kształtu inteligentnego zegarka od Motoroli. W takim razie, firma postanowiła wyjaśnić dlaczego tak to wygląda.

Oczywiście czarny pasek chowa pod sobą niezbędne czujniki i moduły łączności, które w przypadku konkurencyjnych rozwiązań są umieszczane w dużo szerszej obudowie. To jest właśnie odpowiedź, a Motorola porównała wypełnienie wyświetlacza w stosunku do konkurencji:

motorola moto 360 konkurencja czarny pasek porownanie body ratio

Oczywiście nie ujrzymy tam takich modeli jak Huawei Watch czy Samsung Gear S2, gdyż te zegarki dopiero niedawno zostały zaprezentowane. Tym samym widać jak kolosalne różnice dzielą Moto 360 od wymienionej konkurencji. Można wręcz rzec, że rynkowi przeciwnicy tylko marnują miejsce na kopercie, co nie wszystkim się podoba. W takim razie, co jest lepsze? Czarny pasek czy ogromne ramki zajmujące drugie tyle, co wyświetlacz?

Osobiście wybieram oponę bez powietrza, ale Huawei jak i Samsung pokazują, że można zrobić także smartwatche z w pełni (360 stopni) okrągłym wyświetlaczem i nie cierpi na tym design. Oczywiście powyższy argument ujrzymy oficjalnie dopiero na konferencji, która odbędzie się 8 września w Berlinie. Wtedy też poznamy Moto 360 kolejnej generacji.

źródło: Twitter

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy