clockworkmod-touch

 

Ktokolwiek raz zagłębił się w temat modyfikowania systemu Android, ten doskonale kojarzy termin ClockworkMod. Spośród wielu recoveries to właśnie CWM jest najbardziej popularne i na co dzień pomaga bardzo wielu użytkownikom wykonywać wipe i flashować nowe ROMy.

Sławne narzędzie ma niebawem zostać zaktualizowane do nowej wersji 6, dodając kilka nowych rozwiązań do swojej funkcjonalności. Głównymi usprawnieniami mają być ułatwienia dla użytkowników, którzy pragną korzystać z dobrodziejstw roota na stockowych ROMach.

Jedną z nowych funkcji ma być sprawdzanie czy nasze urządzenie jest zrootowane i czy Superuser działa poprawnie. Drugą funkcją ma być blokada natywnego flashera stockowego recovery. Kolejna opcja ma pozwalać na wgrywanie aktualizacji OTA bez utraty uprawnień roota.

Nieznany jest jeszcze termin, w jakim nowa wersja ClockworkMod Recovery ujrzy światło dzienne, ale sądząc po tym, że dla wielu urządzeń dostępne są już bety, nowa wersja powinna pojawić się już niedługo.

A kto z Was korzysta z ClockworkMod Recovery?

Źródło: phonearena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Rafał Kaczor

Nazywam się Rafał Kaczor i od kilku lat jestem entuzjastą technologii mobilnych. Na początku 2011 roku zetknąłem się z systemem Android i od razu - poza paroma mankamentami - przypadł mi on do gustu. Od tamtej pory sporo czasu spędzam na modowaniu wielu urządzeń z Zielonym Robotem, poznawaniu kolejnych edycji platformy oraz propagowaniu rozwoju cyfrowego wśród polskiej młodzieży. Wolny czas spędzam na zabawie z mobilną technologią, grze w piłkę nożną oraz rozwijaniu takich zainteresowań jak historia i polska stara motoryzacja. Aktualnie pracuję jako redaktor na portalu Android.com.pl, przez co realizuję swoje pasje dotyczące branży IT oraz dziennikarstwa.