xperiap-9

Sony Xperia P, której recenzja na naszym portalu ukaże się już niebawem, wygrała właśnie test porównawczy laboratorium TESTfactory. Spośród dwunastu smartfonów to właśnie ekran japońskiego smartfona okazał się najjaśniejszy.

Niemiecka firma TESTfactory, zajmująca się testami porównawczymi produktów, przeprowadziła porównanie dwunastu różnych smartfonów obecnych na rynku. Zminimalizowano wpływ otoczenia, wyświetlacz każdego telefonu ustawiono na maksimum, a następnie dokonano pomiaru przy pomocy spektrometru. Najjaśniejszy okazał się ekran Xperii P z wynikiem 867 kandeli (jednostka SI pomiaru jasności źródeł światła).

Efekt ten uzyskano dzięki zastosowaniu technologii White Magic, w której do każdego z trzech sub-pikseli dodano czwarty, biały. Dzięki temu ekran jest taki jasny, a jednocześnie nie zużywa zbyt wiele energii dzięki automatycznemu dostosowywaniu się do warunków oświetleniowych.

źródło: informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Krzysztof Podlaszewski

Moje zainteresowania skupiają się głównie wokół gier wideo, komputerów i ogólnie nowych technologii. Interesuję się również fotografią. Moją pasją i ulubionym sportem jest snowboarding.