xperiap-9

Sony Xperia P, której recenzja na naszym portalu ukaże się już niebawem, wygrała właśnie test porównawczy laboratorium TESTfactory. Spośród dwunastu smartfonów to właśnie ekran japońskiego smartfona okazał się najjaśniejszy.

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]

Niemiecka firma TESTfactory, zajmująca się testami porównawczymi produktów, przeprowadziła porównanie dwunastu różnych smartfonów obecnych na rynku. Zminimalizowano wpływ otoczenia, wyświetlacz każdego telefonu ustawiono na maksimum, a następnie dokonano pomiaru przy pomocy spektrometru. Najjaśniejszy okazał się ekran Xperii P z wynikiem 867 kandeli (jednostka SI pomiaru jasności źródeł światła).

Efekt ten uzyskano dzięki zastosowaniu technologii White Magic, w której do każdego z trzech sub-pikseli dodano czwarty, biały. Dzięki temu ekran jest taki jasny, a jednocześnie nie zużywa zbyt wiele energii dzięki automatycznemu dostosowywaniu się do warunków oświetleniowych.

źródło: informacja prasowa

Krzysztof Podlaszewski

Moje zainteresowania skupiają się głównie wokół gier wideo, komputerów i ogólnie nowych technologii. Interesuję się również fotografią. Moją pasją i ulubionym sportem jest snowboarding.