ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Do czytelników Android.com.pl

Autor: Jakub Bereziewicz Kategoria: Newsy

Witajcie drodzy czytelnicy! To już grubo ponad rok odkąd zaczęliśmy oficjalnie swoją działalność. Od tego momentu mogliście obserwować cały wachlarz szablonów portalu – obecny jest już czwarty. Przejście Największego Polskiego Forum o Androidzie na nowy skrypt i przy okazji również zmianę szablonu, powstanie Polskiej Wikipedii Androida, kilka konkursów i wiele, wiele innych. I właśnie o tym chcielibyśmy dzisiaj Wam napisać.

Nowa strona, nowi redaktorzy

Już teraz przymierzamy się do przejścia na kolejną, piątą już wersję strony. Zmieniony zostanie cały układ strony, grafika, moduły… krótko mówiąc wszystko. Strona odniosła przez ostatni rok sporo sukcesów, jeśli chodzi o ilość czytelników czy zaistnienie w branżowych magazynach. Chcemy jednak jeszcze bardziej rozwinąć portal do czego z pewnością przyczyni się nowa odsłona Android.com.pl oraz dbający o ciekawe treści nowi redaktorzy. Na pewno pamiętacie ogłoszenie o otwarciu rekrutacji – napłynęło do nas kilkadziesiąt zgłoszeń z których już kilka osób jest odpowiednio ‘przeszkolonych’ i świetnie sobie radzi. Czego zresztą efektem są ostatnie artykuły. Tych co zaczęli publikować już teraz można niejako podziwiać, ponieważ obecny edytor i publikacja jest naprawdę skomplikowana. Wszystko jednak zmieni się już na początku 2010 roku, wraz z nową odsłoną Android.com.pl wysyłanie tekstów będzie z pewnością o wiele wygodniejsze. Więc już teraz zapraszamy wszystkich do jeszcze częstszego odwiedzania nas.
Jeśli macie jakieś sugestie odnośnie zmian w nowej wersji portalu – można je wpisywać w komentarzach. Jeśli ktoś ma również pomysł na nowe logo Android.com.pl – można podsyłać pomysły.

Nowe forum

Tak jest! Około dwa miesiące temu zmieniliśmy szablon oraz silnik Największego Polskiego Forum Android. Wszystko po to aby nasi użytkowy mieli jeszcze więcej opcji, a korzystanie z forum stało się jeszcze bardziej przyjemne. Tutaj szczególne podziękowania należą się przede wszystkim użytkownikowi JVoo – autorowi znakomitego szablonu forum. Włożył w niego bezinteresownie masę pracy i czasu – bez tego nie możliwe byłoby przejście na vBulletin.
Na podziękowania również zasługują użytkownicy biorący udział w składce, którzy w dwa tygodnie uzbierali 600zł za co kupiliśmy licencje:
– Misiek_ud
– KASHUE
– kobins
– JASIGMA
– Alus
– mikolajl
– tito75
– baggus
– HAYERS
– MACTER4
– rutek75
– nicram77
– paziek
– DREAMCATCH
– nepray
– Squel
– NESSIP
– soql
– demon
– Michu_z
– zezol
– anonim
– DrafFter

Odnośnie obecnego skrypu – zbyt dużo zmian nie zostało wprowadzonych, a potencjał vBulletin nie został jeszcze wykorzystany. Jednak tuż po zmianach na portalu zajmiemy się znów forum – w planie jest naprawdę wiele nowych opcji!

Hosting Android.com.pl

Jako, że notujemy stale zwiększający się ruch na forum oraz portalu kilka razy byliśmy zmuszeni zmieniać hosting na wydajniejszy i droższy – przez to przez kilka dni strony nie działały.
Obecnie strona pracuje na serwerze: SerwerAdmin
Jednak cały czas szukamy czegoś lepszego na stałe.
Poszukujemy firm, które zaoferowały by nam hosting w zamian za baner reklamowy – gwarantujemy zawsze ponad 1mln odsłon. Ewentualnie firm, które dały by nam korzystniejszą i przyszłościową ofertę – strona z miesiąca na miesiąc potrzebuje coraz więcej.

Android.com.pl potrzebuje…

Możliwe, że wielu z naszych czytelników mogło by nam pomóc. Zatem potrzebujemy:
  • nowy serwer (więcej informacji wyżej),
  • odpowiednich kontaktów do producentów telefonów komórkowych (głównie do testowania i recenzowania najnowszych telefonów),
  • osobę dobrze znającą się na vBulletin (na administracji),
  • „anonimowych informatorów” – jeśli pracujesz w Google, HTC, Sony Ericssonie, Samsungu czy innej firmie powiązanej z Androidem (albo po prostu masz informacje) bez obawy możesz nam je przesłać. Zapewniamy 100% anonimowości. Nasz mail: info[małpa]android.com.pl Niech polskie strony nie będą gorsze od zagranicznych!
  • zwykłych informatorów – jeśli jesteś developerem, a w polsce ich z pewnością nie brakuje – możesz podesłać nam swoją najnowszą aplikację  do testów (mamy do tego sporo osób które się zna na rzeczy) lub jej opis ze screenami – pomożemy w jej promocji
  • sponsorów. Całość przychodów z serwisów idzie jedynie na utrzymanie serwerów, kilkunastu domen oraz nagrody w konkursach, mimo tego bilans jest wciąż ujemny. Już teraz można prosto kupić reklamę po prawej stronie poprzez AdTaily lub wpłacić darowiznę – więcej informacji.

Dziękujemy wszystkim za codzienne odwiedzanie naszych serwisów i zapraszamy jeszcze częściej – nowości jest naprawdę sporo.

Pozdrawiamy,
Zespół Android.com.pl

PS – Przepraszamy za aktualną kampanię reklamową Allegro z wielkim Pop-upem na cały ekran. Nie możemy już tego wyłączyć, więc pozostaje czekać…

Sprawdź najnowsze wpisy