htc-quattro
Od czasu premiery ostatniego tabletu sygnowanego logiem HTC minęło już sporo czasu. Przypomnijmy, że był nim HTC Jetstream, który nie zdobył szczególnej popularności, między innymi przez to, że był dostępny wyłącznie na wybranych rynkach. Według ostatnich doniesień tajwański producent postanowił spróbować swoich sił w segmencie tabletów raz jeszcze, i przygotowuje urządzenie o nazwie kodowej Vertex.

Posiadamy jak na razie szczątkowe informacje na jego temat. Pewne jest, że sercem tabletu będzie czterordzeniowy procesor NVIDIA Tegra 3 o taktowaniu 1,3 GHz. Wybór ten nie dziwi, zwłaszcza, że HTC już współpracowało z NVIDIĄ przy produkcji HTC One X. Vertex pracuje aktualnie pod kontrolą Androida 4.0.3 IceCream Sandwich, lecz mamy nadzieję, że do sprzedaży wejdzie już wyposażony w nowego Androida 4.1 Jelly Bean. Ekran urządzenia ma posiadać przekątną 10.1″ oraz rozdzielczość 1280×768.

Vertex to najprawdopodobniej to samo urządzenie, co HTC Quattro. Wielu sądziło, że HTC na zawsze porzuciło plany wypuszczenia nowego tabletu, ale najwidoczniej nie okazało się to prawdą. By być konkurencyjnym, Vertex musiałby być oferowany za bardzo atrakcyjną kwotę, ale nie wydaje się to nam prawdopodobne, zważywszy na ceny ostatnich urządzeń HTC.

źródło: pocketnow.com 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Piotr Andrzejewski