avast qualcomm zabezpieczenia smart protection

 

Jednym z najpopularniejszych producentów oprogramowania antywirusowego jest Avast, którego dźwięk informujący o zaktualizowanej bazie wirusów zna chyba każdy. Teraz firma ogłosiła, że rozpoczyna współpracę z Qualcommem, aby konsumenci czuli się jeszcze bezpieczniej.

 

Co to tak właściwie oznacza i jak te dwie firmy mogą ze sobą współpracować? Amerykański producent układów scalonych ogłosił również swój nowy projekt dotyczący bezpieczeństwa o nazwie „Smart Protection”, a współpraca z Avastem będzie opierać się na stworzeniu odpowiednich zabezpieczeń już na poziomie kernela („jądra” oprogramowania). Dodatkowo ten system ma się uczyć nowych zagrożeń podczas różnych zadań użytkownika danego smartfona. Tym samym, teoretycznie, wszystkie cenne dane będą zabezpieczone na zupełnie innym poziomie. Jednak to jest właśnie teoria, a jak będzie w praktyce? Oczywiście nie ma zabezpieczeń, których nie można złamać, ale z pewnością utrudniają one „pracę” hakerom.

 

W takim razie, co z Avastem? Kiedyś uważany był w Polsce za jedną z najgorszych firm oferujących programy antywirusowe, ale ostatnie rankingi wyglądają zupełnie inaczej. Współpraca z Qualcommem z pewnością nie będzie widoczna dla użytkowników, ale miejmy nadzieję, że będziemy mogli poczuć się bezpieczniej.

 

 

źródło: zdnet

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.