ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Hosting stron internetowych na Dysku Google zostanie wyłączony

Autor: Adrian Smorąg Kategoria: Newsy
drive-host

Dysk Google to nie tylko wygodne miejsce na przeróżne dane, czy kopie zapasowe ważnych plików. Niewielu użytkowników wie, że od dłuższego czasu usługa oferuje także hosting prostych stron WWW. Zespół zajmujący się rozwojem dysku poinformował o planowanym na przyszły rok wyłączeniu tej funkcjonalności. Użytkownicy dostali więc sporo czasu na znalezienie alternatywnego miejsca na swoje strony internetowe. Oferowana w ramach Dysku Google usługa hostingu umożliwiała postawienie jedynie bardzo prostej strony – były to jednak wystarczające możliwości dla niektórych użytkowników.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=oAx2sv9OyhE[/youtube]

Trzeba przyznać, że Google nie prowadziło żadnej widocznej kampanii reklamowej tej funkcji Dysku. Dlatego też nie można się dziwić niskiej popularności hostingu w ramach tej platformy. Obecnie usługa otrzymała status  przestarzałej i nie będzie już rozwijana oraz mogą pojawiąć się błędy w jej działaniu. Usługa będzie dostępna jeszcze przez rok – jej wyłączenie nastąpi nie wcześniej niż 31 Sierpnia przyszłego roku. Jeszcze przez rok można więc korzystać z możliwości zakładania prostych stron.

Oficjalnie firma zdecydowała o usunięciu tej mało znanej funkcji ponieważ w ostatnim czasie pojawiło się sporo konkurencyjnych, bezpłatnych hostingów stron a także dlatego, że Dysk ma być przede wszystkim miejscem na pliki. Co ciekawe jako przykład alternatywy dla zamykanej usługi nie podano od dawna nie rozwijanej Google sites, a Google Domains w połączeniu z zewnętrznymi partnerami hostującymi strony. Można więc przypuszczać, że dni Google Sites także są już policzone.

Ja nigdy nie trafiłem na stronę trzymaną na dysku Google. Ktoś z Was miał to szczęście?

Źródło: googlewatchblog.de

Sprawdź najnowsze wpisy