ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Microsoft podsłuchuje Skype i Cortanę

Skype zaktualizowane do wersji 5.11 – co nowego?

Autor: Jędrzej Markiewicz Kategoria: Newsy
skype-logo-12134557

Użytkownicy Skype’a otrzymali dzisiaj bardzo interesujące, z punktu widzenia użyteczności, uaktualnienie.  Do tej pory zapewne uciążliwa była dla nich ciągła konieczność otwierania aplikacji, by zdecydować, czy odpisać, albo zadzwonić do danej osoby. Skype był daleko w tyle w stosunku do na przykład Messengera, który automatycznie otwiera dymki czasu, gdy ktoś chce się z nami skontaktować. Aktualizacja co prawda nie przynosi aż tak dużej innowacyjności, ale powiadomieniom aplikacji bliżej teraz do tych znanych chociażby z Gmaila.

skype-5.11-9695545

Na powyższym obrazku możecie zauważyć zmianę, która nastąpiła. Po lewej stronie widać poprzednie powiadomienie, które można było otworzyć jedynie poprzez rozwinięcie pasek powiadomień. Po prawej z kolei widnieje nowa wersja aplikacji, pozwalająca wyświetlać powiadomienie na bieżąco, bez względu na włączoną aktualnie aplikację. I bez potrzeby rozwijania paska. Oprócz tego widzicie zapewne polecenie „call” i „reply” – za pomocą których możemy od razu podjąć jedną z dwóch akcji.

Niestety, aplikacja dalej będzie otwierała się nam w swojej pełnej wersji, tak jak to było wcześniej. Być może w przyszłości otrzymamy kolejną nowość, która ze Skype’a zrobi aplikację podobną do Facebook Messengera. Pojawią się na pewno zwolennicy i przeciwnicy tego rozwiązania, bo to na pewno spowoduje, że program stanie się bardzo RAMożerny. Poczekamy – zobaczymy!

Źródło: AndroidPolice

Sprawdź najnowsze wpisy