ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Xiaomi również będzie mieć swojego Galaxy S6 Edge – Mi Edge już wkrótce ujrzy światło dzienne!

Autor: Kamil Lewicki Kategoria: Newsy
Xiaomi

Obustronnie wykrzywiony ekran w Samsungu Galaxy S6 Edge oraz Samsungu Galaxy S6 Edge Plus znalazł swoich zwolenników i okazałem się strzałem w dziesiątkę. Co więcej telefon uważany jest za o wiele bardziej atrakcyjny niż np. jest „normalna” wersja Galaxy S6 flat. Nic więc dziwnego, że inni producenci pragną zaczerpnąć inspiracji. A jeśli takim producentem jest Xiaomi może być pewni, że będzie to coś interesującego.

W Internecie pojawiły się plotki jakoby Xiaomi pracowało nad modelem, którego wygląd został bezpodstawnie zaczerpnięty z produktu Samsunga. Słuchawka Mi Edge posiada 5,2 calowy ekran o rozdzielczości QHD, czyli 2560 x 1440 pikseli, co naje nam przełożenie na 565 dpi. Ponadto sercem urządzenia będzie dziesięciordzeniowy Snapdragon 808 wspierany przez układ graficzny Adreno 418 oraz 3 bądź nawet 4 GB pamięci RAM. Obecność skanera linii papilarnych nie jest jeszcze pewna. Premiera smartfonu miałaby odbyć się już tego roku, a dokładniej w październiku w cenie około 390 dolarów.

Rumors-about-the-Xiaomi-Mi-Edge-start-to-come-to-life

Pozostaje jednak czekać na kolejne, bardziej szczegółowe informacje. Na ten moment nie wiemy nic o zastosowanych aparatach ani użytym akumulatorze. Ponadto brakuje nieco danych dotyczących materiałów użytych do produkcji. Jeśli jednak premiera rzeczywiście miałaby się odbyć za rogiem, to już wkrótce nasze wątpliwości powinny zostać rozwiane.

źródło: Phone Arena

Sprawdź najnowsze wpisy