google-onhub-router

 

 

Gdy przed dwoma tygodniami po raz pierwszy usłyszeliśmy o nowym projekcie dwóch gigantów – Google i TP-Link’a – kosztującym 199 dolarów routerze bezprzewodowym OnHub jedną z ważniejszych informacji była aplikacja na smartfony i tablety, z poziomu której ma być możliwa konfiguracja i bieżące zarządzanie urządzeniem. Jako, że aplikacja została przed kilkoma godzinami udostępniona w Google Play, to możemy się jej przyjrzeć. Program daje nam także wgląd w kolejne funkcje routera.

 

Przypomnijmy krótko charakterystykę routera:

  • nowoczesny wygląd przez co routerświetnie prezentuje się np.  w salonie
  • brak migających diod
  • wbudowany głośnik obsługujący źródła dźwięku przez technologię  Bluetooth
  • 13 wbudowanych anten
  • skanowanie co 5 minut pasma w celu dobrania najlepszego pasma
  • obsługa pasma 2.5 i 5 GHz

 

onhub-screenshot-1

 

onhub-screenshot-2

 

 

Opublikowana dziś aplikacja jest wymagana do pierwszej konfiguracji urządzenia, która została uproszczona jak to tylko było możliwe: program i router wyszukują się automatycznie za pomocą niesłyszalnego dla ludzkiego ucha dźwięku. Podstawową zaletą tego programu dla przeciętnego użytkownika jest prostota i ograniczenie natłoku informacji na ekranie. Aplikacja daje nam dostęp do informacji ile urządzeń korzysta w danej chwili z naszej sieci. Użytkownik może nadać wybranym urządzeniom wyższy priorytet tak aby więcej przepustowości sieci było przydzielone tym urządzeniom. To przydatne gdy na wybranych urządzeniach chcemy oglądać streom filmu, pograć przez sieć czy też pobrać jakieś większe pliki.

 

Data premiery jak i cena w Polsce (jak i w całej Europie) pozostają nadal nieznane. Patrząc jednak na politykę Google można się spodziewać  199 Euro i dopiero potem ceny przeliczonej na nasz rynek. Urządzenie jest zdecydowanie zbyt drogie by mogło odnieść światowy sukces.

 

Podoba Wam się OnHub? kupicie jak już będzie dostępny w Polsce lub w jakimś kraju europejskim?

 

Źródło: googlewatchblog.de

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adrian Smorąg