mapa świata Wiedźmin

Mapa świata z Wiedźmina – Uniwersytet Warszawski zrobił niesamowitą rzecz

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

Jeżeli zastanawialiście się, jak dokładnie wygląda mapa świata z Wiedźmina, to już nie musicie. Bardzo dokładną mapę miejsc, które pojawiły się w prozie Andrzeja Sapkowskiego, ale też w grach CD Projekt RED i serialu Netflixa, przygotował Uniwersytet Warszawski. Trzeba przyznać, że jego pracownicy stworzyli mapę, której rozmiar robi ogromne wrażenie.

Mapa świata z Wiedźmina

mapa świata Wiedźmin
Uniwersytet Warszawski

Wiedźmin był już bardzo popularny, zanim pojawiły się gry od CD Projekt RED. Jednak proza Sapkowskiego zyskała drugą młodość w chwili, kiedy na rynku coraz większą popularnością zaczęły cieszyć się gry. Kiedy do tego doszedł jeszcze serial od Netflix, to można mówić o prawdziwym szale na Wiedźmina. Nie dziwne więc, że wokół książek czy serialu pojawiają się coraz ciekawsze rzeczy. I jedną z nich jest mapa świata, którą stworzono na Uniwersytecie Warszawskim. Możemy zobaczyć na niej jak wielki świat wykreował Andrzej Sapkowski, a jednocześnie może to pomóc w zrozumieniu niektórych rzeczy z serialu.

Mapa wiedźmińskiego świata jest inspirowana dziełami Andrzeja Sapkowskiego i wielu innych twórców opisujących stworzony przez niego świat. Zawiera obiekty wspomniane we wszystkich dziełach: książkach, serialach, grach i komiksach. Zamieszczono również wiele nazw i obiektów geograficznych wymyślonych na potrzeby uzupełnienia mapy. Ogólny układ państw, pasm górskich i głównych rzek jest spójny z mapami opracowanymi do tej pory przez fanów. Jest to jednak pierwsza tak szczegółowa mapa dokładnie przedstawiająca rzeźbę terenu, przebieg granic i rzek, położenie wysp i lokalizację miast sklasyfikowanych według liczby mieszkańców.

Uniwersytet Warszawski

Zobacz też: Skanowanie treści SMS-ów? Ten projekt budzi wielkie kontrowersje.

Całość wygląda naprawdę zjawiskowo i dla fanów Wiedźmina może być czymś bardzo pomocnym. W pełnym rozmiarze mapę świata z Wiedźmina możecie znaleźć na stronie Uniwersytetu Warszawskiego.

Źródło: Uniwersytet Warszawski

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy