Orange wprowadza biometrię głosową

Orange Polska jest nie tylko pomarańczowy, ale też zielony – operator z nowym certyfikatem

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

Orange Polska poinformowało, że jako pierwszy operator w kraju może poszczycić się certyfikatem Systemu Zarządzania Środowiskowego (ISO 14001:2015). Mowa tutaj o zakresie usług stacjonarnych, ale także i mobilnych. Tym samym Orange może potwierdzić, że dla operatora ważne jest także środowisko naturalne oraz jego ochrona.

Orange Polska z nowym certyfikatem

Orange Polska certyfikat

Dobrze wiemy, że ochrona środowiska jest od jakiegoś czasu tematem, który jest wyjątkowo ważny dla firm. Orange Polska nie jest tutaj wyjątkiem, ponieważ operator już od dawna podejmował kroki, by jego usługi był jak najbardziej „zielone”. Teraz ma to nawet na piśmie, co w przypadku usług mobilnych było już potwierdzone trzy lata temu. Teraz nowa certyfikacja obejmuje także usługi stacjonarne, a certyfikat przyznało BSI (British Standards Institution). Audyt przeprowadzony był w 2021 roku.

Norma ISO 14001:2015 mówi o postrzeganiu ochrony środowiska, jako źródeł szans i korzyści dla firmy, a nie kłopotliwym obowiązku. Znajduje się w wielu wymaganiach z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu i zrównoważonego rozwoju. Jest ona jednym z podstawowych i upowszechnionych certyfikatów, które dotyczą tego tematu. Dla Orange Polska ochrona środowiska jest ważna w szczególności pod kątem emisji gazów cieplarnianych, związanych ze zużyciem energii, jak i ilości wytwarzanych odpadów.

blog Orange Polska

Zobacz też: Poznaj wszystkie możliwe usługi Google.

Taki „zielony” certyfikat to jeden z kroków, który Orange Polska podjęło, by sprostać postawionym sobie w 2021 roku celom klimatycznym. Firma chce do 2025 roku zmniejszyć emisje CO2 o 65% oraz zwiększyć wykorzystanie energii ze źródeł odnawialnych (co najmniej o 60 procent). Neutralność klimatyczna netto, czyli redukcja śladu węglowego, ma zostać wprowadzona najpóźniej do 2040 roku.

Źródło: Orange biuro prasowe

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy