Samsung Galaxy S22 jednak z Exynosem w Europie? Im bliżej premiery, tym więcej niejasności

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

Spekulowało się, że seria Samsung Galaxy S22 pojawi się z procesorem Snapdragon 8 Gen 1. Tym samym Exynos 2200 pójdzie „w odstawkę”. Tymczasem w sieci pojawiły się kolejne przecieki, które wskazują na to, że Samsung Galaxy S22 jednak będzie dostępny w wersji z autorskim procesorem Samsunga. Premiera urządzeń odbędzie się w lutym, więc już niedługo powinniśmy dowiedzieć się więcej. Jednak takie przecieki mogą być dla wielu niepokojące.

Samsung Galaxy S22 z Exyons 2200 – nowe informacje

Fot. 91mobiles

Zapewne wiele osób pamięta, że w sieci rozgorzała ostra dyskusja o tym, że Samsung montował w swoich flagowcach dwa rodzaje procesorów. Ten od Qualcomma i swój własny autorski układ Exynos. W przypadku nowej generacji flagowców wydawało się, że problem został zażegnany. Seria Galaxy S22 miała być dostępna jedynie z procesorem Snapdragon 8 Gen 1. Tymczasem nowe przecieki wskazują na to, że ponownie pojawią się dwie wersje – jedna ze Snapdragonem, a druga z Exynosem. I ta druga ma wylądować właśnie w Europie, a przynajmniej w Wielkiej Brytanii.

Dla jednych użytkowników może to być coś, co odwiedzie ich od zakupu. Szczególnie jeżeli mają złe wspomnienia z tym, jak działał ich smartfon z tą konkretną jednostką na pokładzie. Jednak z drugiej strony nowy Exynos 2200 ma powstać we współpracy z AMD i wnieść zupełnie nową jakość w sferze gamingu. Jednak sama premiera nowego układu od Samsunga ma odbyć się dopiero w dniu kiedy zostaną zaprezentowane nowe smartfony.

Zobacz też: Ukraina oskarża Rosję o cyberatak.

Przez chwilę była obawa, że Samsung nie zdąży z produkcją nowych procesorów i dlatego seria Galaxy S22 dostępna będzie jedynie ze Snapdragonem 8 Gen 1. Tym plotkom Samsung zaprzeczył i produkcja procesorów ma iść zgodnie z planem. Widać więc, ze możemy faktycznie spodziewać się dwóch wersji smartfona i najprawdopodobniej ta z Exynosem będzie dostępna właśnie w Europie.

Źródło: 91 mobiles

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy