Ugaś płonącą katedrę Notre-Dame — nowa gra VR od Ubisoftu

Borys Francuz Borys Francuz Newsy

Internet obiegła informacja o tym, że niedługo premierę będzie miała nowa gra VR. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że głównym motywem tytułu będzie walka z ogniem, który opanował katedrę Notre-Dame.

Wirtualna rzeczywistość przeniesie nas do Notre-Dame

Notre-Dame

Za procesem tworzenia gry stoi znane studio Ubisoft. Podczas rozgrywki mamy wcielać się w członków paryskiej straży pożarnej, która walczy z żywiołem opanowującym katedrę Notre-Dame. Oczywiście gra odnosi się do sytuacji, która miała miejsce w 2019 roku. Dokładnie 15 kwietnia doszło do pożaru zabytku, który spowodował ogromne zniszczenia. W świątyni zapadła się między innymi część dachu, a także iglice.

Zobacz też: Premiera Hogwarts Legacy zagrożona!

Gra będzie trwającym godzinę „doświadczeniem” stworzonym we współpracy z twórcami dramatu zatytułowanego Notre Dame en feu w reżyserii Jean-Jacques Annaud. Film swoją premierę planowo ma odbyć 16 marca 2022 roku. Poniżej znajdziecie zwiastun produkcji.

Wracając do tematu gry Ubisoftu — pierwszej wypowiedzi na temat tytułu udzielili już ludzie związani z firmą. Deborah Papiernik — starsza wiceprezes do spraw biznesowych i strategicznych sojuszy w Ubisoft powiedziała:

Jak każda gra utrzymująca się w tematyce ucieczki, jest to powiązane z zagadkami i współpracą z kolegami z drużyny. W grze chodzi o to, aby podążać przez płonącą katedrę, znajdować cenne relikwie i walczyć z ogniem, ponieważ musisz uratować Notre-Dame!

Co ciekawe Ubisoft stworzył w przeszłości szczegółowy model 3D katedry Notre-Dame. Miało to miejsce podczas produkcji gry Assassin’s Creed Unity, która dzieje się w Paryżu. We wrześniu 2020 roku firma wykorzystała stworzony przez siebie model do wypuszczenia gry VR Notre-Dame de Paris: Journey Back in Time. Produkcja jest dostępna za darmo na platformie Steam, gdzie zbiera pozytywne recenzje.

Źródło: PC Gamer

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy