Microsoft Teams Walkie Talkie

Walkie Talkie w Microsoft Teams dla wszystkich – może być przydatne

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

W Microsoft Teams można korzystać z funkcji Walkie Talkie, a przynajmniej mogli to robić użytkownicy urządzeń z Androidem. Teraz Microsoft rozszerza funkcjonalność komunikatora także na iOS, a dodatkowo funkcja trafiła na sprzęty Zebra. I choć Microsoft w swoich komunikatach pozycjonuje Walkie Talkie jako rozwiązanie skierowane do pracowników, to przecież można z niego korzystać także podczas komunikacji ze znajomymi.

Microsoft Team i Walkie Talkie

Microsoft wprowadził funkcję Walkie Talkie na Androidzie już jakiś czas temu (2020), a teraz ta trafia także na iOS oraz urządzenia Zebra. Te ostatnie wyposażone są w specjalny przycisk, który pozwala na korzystanie z Walkie Talkie tak, jakby to było dedykowane do tego urządzenie. Chodzi o możliwość przytrzymania fizycznego przycisku na obudowie, by móc nadawać, a po jego zwolnieniu móc słuchać. W przypadku aplikacji trzeba wcisnąć przycisk na ekranie smartfona.

W miejscu pracy możesz już używać urządzenia podobnego do walkie talkie w celu organizowania pracy ze współpracownikami, proszenia o natychmiastową pomoc, zabezpieczania kontaktu itp. Podobnie jak w przypadku tradycyjnego urządzenia walkie talkie, naciśnij i przytrzymaj przycisk, aby rozmawiać w aplikacji Walkie Talkie Teams, i zwolnij go, aby słuchać. W przeciwieństwie do tradycyjnego urządzenia walkie talkie, aplikacja Walkie Talkie Teams jest dostępna na Twoim telefonie (bez konieczności noszenia ze sobą dodatkowego urządzenia!) i zintegrowana ze środowiskiem Twojej aplikacji Teams.

Microsoft

Zobacz też: Prince of Persia na… zegarku.

Taka funkcja faktycznie może być przydatna podczas pracy w magazynie czy dużych halach. Korzystanie z aplikacji dostępnej na telefonie ograniczy konieczność noszenia przy sobie dodatkowego urządzenia. Jednak w przypadku zwykłego smartfona może być to odrobinę mniej wygodne, jeżeli trzeba będzie korzystać z wyświetlacza.

Źródło: The Verge / Microsoft

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy