Motorola Moto Edge X30

Nadchodzi wyjątkowa Motorola — flagowiec, który w wielu kwestiach ma szansę być tym pierwszym

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy

Motorola w ostatnim czasie coraz częściej pokazuje, że liczą się dla niej mocne smartfony. Doskonale pokazał to rozwój serii Moto G, gdzie modele Moto G100 i Moto G200 wręcz odmieniły postrzeganie całej firmy. Prezentacja Edge X30 to także niespodzianka, gdyż Motorola stała się pierwszym producentem, który pokazał model ze Snapdragonem 8 Gen 1. Tym sposobem firma ewidentnie patrzy szerzej, niż było to jeszcze kilka generacji temu. Dzisiaj liczą się także topowe urządzenia i kolejne jest w drodze. Otóż do Sieci przedostały się informacje na temat modelu Motorola Frontier, który ma być jeszcze lepiej wyposażonym flagowcem. Przede wszystkim wiele punktów może przedstawić jako pierwszy.

Motorola szykuje flagowca Frontier — specjalny procesor, specjalny aparat i bardzo szybkie ładowanie

Motorola Moto Edge X30

Frontier to oczywiście wewnętrzna nazwa kodowa urządzenia, które Motorola podobno przygotowuje. W dużej mierze zapowiada się, że będzie to znacznie ulepszony, wspomniany już Edge X30. Dlatego pewne cechy wyraźnie się pokrywają. Mowa tu między innymi o 6,67-calowym, zakrzywionym wyświetlaczu OLED (144 Hz, FullHD+) czy też widocznym w nim aparacie do selfie (60 MPx od OmniVision). Dostępne pamięci także mają zostać w ramach tego samego zestawu – 8 lub 12 GB RAM i 128 lub 256 GB wbudowanej przestrzeni na pliki użytkownika.

Nowości mają sprowadzać się już do układu obliczeniowego. O ile Edge X30 wykorzystuje Snapdragona 8 Gen 1, tak samo ma być z Frontier. Tylko tu pojawia się pogłoska o tym, że Qualcomm może chcieć zmienić proces technologiczny. Wciąż mowa jest o 4 nm litografii, ale od TSMC, a nie Samsunga, co ma być wynikiem ograniczoną wydajnością dostaw od Koreańczyków. Nie wiadomo jeszcze, czy taki układ podtrzyma tę samą nazwę, czy też będzie to już Snapdragon 8 Gen 2.

Druga zmiana odnosi się do głównego zestawu aparatów. W końcu mamy ujrzeć zapowiadaną matrycę 200 MPx od Samsunga, która właśnie według wcześniejszych plotek miałaby zadebiutować w smartfonie Motoroli. Do tego Frontier ma otrzymać aparat 50 MPx (również od Samsunga) z obiektywem szerokokątnym i do tego teleobiektyw 12 MPx (od Sony).

Na koniec akumulator. O ile w tym wypadku nie pojawia się wzmianka o pojemności, tak możemy założyć, że będzie ona wynosić około 5000 mAh, co w pierwowzorze. Niewykluczone, że będzie ona ostatecznie niższa, gdyż ma pojawić się znacznie szybsze ładowanie przewodowe. Zamiast 68 W, do gry może wejść 125 W, a według niektórych nawet 144 W. Do tego dołóżmy indukcję, której w ogóle nie oferuje Edge X30. W tym wypadku mowa jest o mocy 50 W.

Zobacz też: Hitman Trilogy zapowiedziane — gra trafi także do Xbox Game Pass w dniu premiery.

W ten sposób szykuje się wyjątkowy flagowiec, którego Motorola może jeszcze przez chwilę utrzymywać w tajemnicy. Tym sposobem termin premiery pozostaje zagadką.

Źródło: GSM Arena

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy