ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
prince of persia smartwatch javascript

Prince of Persia na… zegarku? Posiadacze smartwatchy Apple i Samsunga zyskują!

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Prince of Presia to tytuł, który prawdopodobnie nikomu nie muszę przedstawiać, kto choć trochę interesuje się tematyką gier lub wychowywał się w latach 90. Platformówka, która została wydana w 1989 roku, zdobyła ogromną popularność ze względu na grywalność i kilka przełomowych rozwiązań. Oczywiście dzisiaj to dla wielu osób ciekawostka, ale dla niektórych chęć powrotu do gier retro. W takim razie czemu nie zagrać w Prince of Persia na swoim smartwatchu? Okazuje się, że to możliwe. Przynajmniej w przypadku inteligentnych zegarków od Apple lub Samsunga.

Klasyczny Prince of Persia bez problemu działa na smartwatchach Apple i Samsunga

Zacznijmy od Apple Watcha, który jak możecie zobaczyć, bez problemu uruchamia grę. Naturalnie wszystko za sprawą przeglądarki Safari na watchOS, która bez najmniejszych problemów wspiera tę wyjątkową implementację Prince of Persia. Wszystko sprowadza się do kontroli dotykiem, co naturalnie nie brzmi super wygodnie i intuicyjnie, ale… da się. Taka możliwość wynika z faktu, że JavaScript… pozwala na wiele. Dlatego wszystkich zainteresowanych omawianym tytułem już w tym miejscu zachęcam do sprawdzenia PrinceJS.com. Spokojnie — na komputerze i klawiaturze także można się świetnie bawić.

Oczywiście nie musimy mieć Apple Watcha, aby grać na smartwatchu. Jak możecie zobaczyć, Samsung Galaxy Watch 3 ze swoim okrągłym ekranem także nie ma problemów z uruchomienie Prince of Persia. Niektórzy nawet twierdzą, że takie doświadczenie jest lepsze.

Zobacz też: 50. rocznica filmu Ojciec Chrzestny — specjalny zestaw już dostępny.

Naturalnie dla większości Prince of Persia na smartwatcha to ciekawostka. Mimo wszystko po raz kolejny pokazuje to rozwój technologii i fakt łączenia ze sobą dwóch światów. Ja ostatecznie zegarek zostawiam z boku, a samą grę uruchamiam w przeglądarce na komputerze i wracam do poprzedniego tysiąclecia. W końcu to świetny tytuł, który pokazuje, że dobrze spędzić czas można bez setki gigabajtów oraz fotorealistycznej grafiki. I to wszystko bez nostalgii, choć trzeba oddać przełomowe animacje tej gry.

Źródło: XDA Developers

Sprawdź najnowsze wpisy