Najlepsze komedie na Netflix

Netflix podnosi ceny usług w Ameryce, czy czeka nas to również w Polsce?

2 minuty czytania
Komentarze

Zgodnie z najnowszymi doniesieniami użytkownicy serwisu Netflix w Ameryce Północnej muszą liczyć się z podwyżkami cen. Jednak czy podobny los czeka widzów platformy w Europie, a tym bardziej w Polsce?

Netflix za oceanem drożeje

Netflix

Znowu nadszedł czas podwyżek! Tym razem uderzają one w klientów Netflixa w Stanach Zjednoczonych oraz Kanadzie. Za oceanem miesięczne ceny subskrypcji mają wzrosnąć o dolara lub dwa, w zależności od rodzaju oferty.

Agencja Reuters jako pierwsza poinformował o tym, że w Stanach Zjednoczonych standardowe subskrypcje serwisu Netflix wzrosną z 13,99 dolara miesięcznie do kwoty 15,49 dolara. Należąca do platformy strona działu pomocy właśnie potwierdziła zmianę w cenniku. Okazało się jednak, że zdrożała także subskrypcja premium. Dotychczasowe 18 dolarów miesięcznie zostało zastąpione przez kwotę 19,99 USD.

Zobacz też: Epic i Apple wciąż drą koty, a Fortnite wraca na iPhone dzięki Nvidii

Zmiany dotknęły także północnych sąsiadów Stanów Zjednoczonych, czyli Kanadę. Standardowy plan kosztujący 15,99 dolara kanadyjskiego został podwyższony o 50 centów. Dla osób niewtajemniczonych — subskrypcja standardowa pozwala na korzystanie z dwóch ekranów jednocześnie, natomiast plan premium obejmuje cztery ekrany oraz jakość obrazu Ultra HD.

Podwyżki cen subskrypcji Netflixa w Ameryce Północnej stały się już normą. Dodanie do ceny dolara lub dwóch miało miejsce pod koniec 2020 roku, w styczniu 2019, październiku 2019 i 2015 oraz w maju 2014. Wystarczy wspomnieć, że jeszcze dziesięć lat temu usługa kosztowała w Stanach Zjednoczonych osiem dolarów miesięcznie.

Jednak najważniejszą kwestią dla polskich klientów Netflixa jest to, czy ceny wzrosną również w Polsce? Na szczęście na chwilę obecną nic tego nie zapowiada. Wzrost cen subskrypcji w innych krajach wcale nie musi mieć wpływu na kwotę, którą płacą polscy widzowie tego serwisu. Aktualne ceny, które ustalił Netflix za swoje usługi świadczone w Polsce prezentują się następująco:

Podstawowy plan – 29 PLN miesięcznie
Standardowy plan – 43 PLN miesięcznie
Premium plan – 60 PLN miesięcznie

Źródło: Engadget

Motyw