ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Netflix tworzy serial dokumentalny o tenisie – Djoković, Świątek i inni

Autor: Borys Francuz Kategoria: Newsy

Serwis streamingowy Netflix chce pójść za ciosem i na podstawie popularności serialu Formuła 1: Jazda o życie, nakręcić dokument o tenisie. Netflix podpisał już nawet umowy z ATP oraz WTA.

Tenis głównym motywem nowego serialu dokumentalnego Netflixa!

Netflix Novak Djoković

Po ogromnym sukcesie serialu opowiadającego o świecie Formuły 1, czyli Jazda o życie, Netflix zdecydował się kłaść większy nacisk na dokumenty sportowe. W tym tygodniu poinformowano widzów o tworzeniu miniserialu obejmującego turniej PGA Tour 2022 i inne ważne wydarzenia w męskim golfie. Teraz jednak Netflix ogłosił większą wiadomość! Mianowicie, dowiedzieliśmy się, że trwają prace nad serialem dokumentalnym obejmującym świat profesjonalnego tenisa.

Zobacz też: 50. rocznica filmu „Ojciec chrzestny” — specjalny zestaw już dostępny

Wszystkie trzy wspomniane wyżej produkcje są tworzone przez firmę Box to Box Films. Netflix poinformował, że nadchodzący serial o tenisie, nie został jeszcze zatytułowany. Program jednak poświęci tyle samo czasu męskim i kobiecym rozgrywkom. Mimo, że wciąż nie poznaliśmy dokładnej obsady dokumentu, fani oczekują na wielkie nazwiska. Skoro w serii o Formule 1 oraz golfie występowały największe gwiazdy tych dyscyplin, tego samego możemy spodziewać się po serialu o tenisie.

Iga Świątek, Novak Đoković, Ashleigh Barty czy Rafael Nadal to tylko kilka z wielu głośnych nazwisk, które najprawdopodobniej zobaczymy w serialu. Ważną rolę w całym przedsięwzięciu odgrywają także liczby. Dokument Jazda o życie pomógł zwiększyć popularność Formuły 1 na całym świecie. Wszystkie osoby związane z tenisem zapewne liczą na podobny efekt, po wypuszczeniu nowego serialu. Zeszłoroczny turniej Wielkiego Szlema – US Open przyciągnął przed amerykańskie telewizory średnio 796 000 widzów. Jest to drugi najniższy wynik oglądalności od czasu, gdy ESPN kupiło prawa do transmisji turnieju w 2015 roku.

Netflix podpisał już odpowiednie umowy. Są to kontrakty zarówno z organami, które zarządzają profesjonalnym tenisem, ATP i WTA oraz organizatorami czterech turniejów Wielkiego Szlema. Oznacza to, że zobaczymy zakulisowe wydarzenia z największych wydarzeń w świecie tenisa.

Źródło: Engadget

Sprawdź najnowsze wpisy