ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Epic: Token Fortnite to zwykłe oszustwo

Epic i Apple wciąż drą koty, a Fortnite wraca na iPhone dzięki Nvidii

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Walka Epica i Apple o Fortnite była jednym z większych konfliktów technologicznych w zeszłym roku. Teraz zaś Fortnite wraca na iOS, ale nie przez App Store. I nie, Epic nie dopiął swego i nie uruchomił swojego własnego sklepu z aplikacjami na platformie od Apple. Zamiast tego za powrót tytułu na iOS odpowiada Nvidia. Chociaż wciąż będzie można zapomnieć o jego instalacji na smartfonie od Apple. Jednak jeśli ktoś ma porządne łącze internetowe, to takie rozwiązanie ma same zalety.

Fortnite na iPhone w GeForce Now

Fortnite na iPhone w GeForce Now

W przyszłym tygodniu Nvidia uruchomi ograniczoną czasowo zamkniętą betę, która pozwoli graczom mobilnym grać w Fortnite z wbudowaną obsługą sterowania dotykowego poprzez GeForce Now. Zieloni w żaden sposób nie narażają się tu na wykluczenie ze strony Apple, ponieważ to i tak nie dopuściło ich usługi do sklepu. Dlatego też użytkownicy iOS będą mogli grać w battle royale Epic Games poprzez przeglądarkę Safari, natomiast ci z Androidem mogą to zrobić poprzez aplikację GeForce Now na Androida. Chociaż to ma sens tylko wtedy, kiedy szkoda im przestrzeni na urządzeniu i mają porządne, nielimitowane łącze. 

Zobacz też: Nastoletni haker przejął kontrolę nad ponad 20 Teslami

Jednak użytkownicy iOS zostali pozbawieni gry, ponieważ Apple usunęło battle royale z App Store w sierpniu 2020 roku po tym, jak Epic dodał opcję bezpośredniej płatności w ramach swojego tytułu. Od tego czasu Apple i Epic walczą nieustannie w sądzie. Większość spraw została rozstrzygnięta na korzyść Apple, ale Epic złożył apelację. Tymczasem Fortnite wraca na platformę w formie, której Apple nie da rady zablokować.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najnowsze wpisy