ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

50. rocznica filmu „Ojciec chrzestny” — specjalny zestaw już dostępny

Autor: Borys Francuz Kategoria: Newsy

Rok 2022 przynosi nam już pięćdziesiątą rocznicę powstania pierwszego filmu z serii Ojciec chrzestny. Z okazji okrągłych urodzin cyklu studio Paramount przygotowało specjalny zestaw, który można już nabyć w przedsprzedaży.

Ojciec chrzestny kończy 50 lat!

Ojciec chrzestny trylogia

Wytwórnia filmowa posiadająca prawa do serii Ojciec chrzestny, czyli Paramonut opublikowała w serwisie YouTube filmik z okazji 50. rocznicy cyklu. Wraz z premierą wideo ruszyła także przedsprzedaż nowego zestawu filmów Blu-ray 4K, który pojawi się 22 marca. W pakiecie znajdziemy filmy: Ojciec chrzestny, Ojciec chrzestny II oraz wersję reżyserską trzeciej odsłony serii — Ojciec chrzestny Coda: Śmierć Michaela Corleone.

Wszystkie powyższe dzieła zostały całkowicie zremasterowane i odrestaurowane do jakości 4K UHD w formacie HDR-10 i Dolby Vision. Pracę nad odnawianiem filmów nadzorował sam ich reżyser — Francis Ford Coppola. Zestaw dodatkowo wyposażony jest w trzy portrety bohaterów filmowych oraz książkę w twardej oprawie, która zawiera archiwalne zdjęcia i wypowiedzi reżysera na temat kultowej serii.

Zobacz też: Valve potwierdza, że Steam Deck zadebiutuje w lutym

Zestaw z okazji 50-lecia Ojca chrzestnego jest dostępny w przedsprzedaży na stronie Amazon.com. Cena, jaką trzeba zapłacić za pakiet to 183 dolary. W przeliczeniu na naszą walutę oznacza to, że koszt zestawu specjalnego to około 725 złotych. Aby zachęcić fanów serii do tak dużego zakupu, producent postanowił zareklamować swój produkt.

50-lecie Ojca chrzestnego — co oferuje zestaw?

Oto notka, która zawarta jest w opisie zestawu:

  • Przeanalizowaliśmy ponad 300 kartonów z filmami, aby znaleźć najlepszą możliwą rozdzielczość dla każdej pojedynczej klatki wideo.
  • Na projekt poświęciliśmy ponad 4000 godzin.
  • Ponad 1000 godzin zajęła nam ścisła korekcja kolorów. Wszystko, aby respektować oryginalną wizję artystyczną Coppoli oraz operatora kamery — Gordona Willisa.
  • Oryginalne ścieżki mono z Ojca chrzestnego „jeden” i „dwa” zostały przywrócone.
  • Prace nadzorował sam Francis Ford Coppola.

Jestem bardzo dumny z Ojca chrzestnego, który zdefiniował jedną trzecią mojego życia artystycznego. Hołd z okazji 50-lecia serii sprawia, że jestem szczególnie dumny z zawarcia w nim filmu Coda: Śmierć Michaela Corleone. Ukazuje on wizję moją i Mario Puzo odnośnie zakończenia tej epickiej trylogii. Paramount przygotowało specjalny podarunek dla fanów, którzy kochają serię od dziesiątek lat, ale także dla młodych pokoleń, które odkryją cykl po raz pierwszy – powiedział Francis Ford Coppola.

Źródło: Comicbook/Amazon

Sprawdź najnowsze wpisy