ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Poczta Polska oszustwo SMS

Kolejne oszustwo SMS – Poczta Polska ostrzega przed dopłatami do paczek

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Kolejny raz warto uważać lub ostrzec bliskich przed możliwym oszustwem. Tym razem takie ostrzeżenie opublikowała Poczta Polska na swojej stronie internetowej. Oszuści próbują swoich sił poprzez wysyłanie SMS-ów, co jest ostatnio coraz popularniejszym sposobem, by wyciągnąć od ludzi dane lub pieniądze.

Poczta Polska – kolejne oszustwo SMS

Poczta Polska

Wiele razy informowaliśmy Was o tym, że pojawiają się nowe metody oszustwa, które ma na celu zdobycie danych lub wyłudzenie pieniędzy. Tym razem chodzi o SMS-y, które mają trafiać do klientów Poczty Polskiej. Metoda jest już znana od jakiegoś czasu. Chodzi bowiem o popularną wiadomość, że przesyłka nie może być doręczona, bo nie została dokonana jakaś opłata. Takie żądanie dopłaty jest oczywiście fałszywe, a Poczta Polska nie wysyła wiadomości o podobnej treści do swoich klientów.

Apelujemy do klientów o czujność. Wiadomość z żądaniem dopłaty (szczególnie w innej walucie niż PLN) do przesyłki nie jest stosowana przez Pocztę Polską i taka wiadomość najprawdopodobniej jest fałszywa. Warto zwrócić uwagę na niechlujną pisownię lub błędy w pisowni wyrazów na stronie oszustów. Nie powinno się podawać danych osobistych oraz przekazywać jakichkolwiek pieniędzy wskutek takich jak opisane kontaktów z nieznajomymi. Nie należy klikać także w linki załączone do niewiadomego pochodzenia SMS-ów. Podobnie należy zachować się w przypadku e-maili, które używane były do podobnych przestępstw nieco wcześniej.

Poczta Polska

Zobacz też: Piątkowa aktualizacja biblioteki Netflixa – serial, na który warto zwrócić uwagę.

Podobnego rodzaju SMS-y trafiały już do użytkowników telefonów w Polsce. Przestępcy próbowali swoich sił m.in. z „dopłatami” do paczek nadanych InPostem. Oczywiście w tamtym przypadku także mieliśmy do czynienia z próbą wyłudzenia danych. Może wydawać się oczywiste, że takie SMS-y to oszustwo, ale pamiętajmy, że na takie rzeczy ktoś się jednak daje nabrać. Często są to osoby, które nie mają zbyt dużego doświadczenia z technologiami i są po prostu zbyt ufne.

Źródło: Poczta Polska

Sprawdź najnowsze wpisy