ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Windows na Steam Deck

Valve potwierdza, że Steam Deck zadebiutuje w lutym

Autor: Borys Francuz Kategoria: Newsy

W nocy z czwartku na piątek Valve wydało oświadczenie, w którym informuje nas o nowinkach dotyczących premiery Steam Deck. Urządzenie sygnowane logiem firmy Gabe’a Newella swoją premierę będzie miało w lutym.

Steam Deck bez opóźnień

Steam Deck

W listopadzie zeszłego roku Valve przekazało internautom smutną wiadomość. Amerykanie poinformowali, że ich przenośna konsola Steam Deck zaliczy dwumiesięczne opóźnienie. Jednakże rok 2022 rozpoczął się zdecydowanie lepiej dla fanów firmy. Na platformie Steam pojawiła się dziś aktualizacja dotycząca premiery urządzenia. Czytamy w niej między innymi, że:

Co najważniejsze, pracujemy nad rozpoczęciem wysyłki urządzeń Steam Deck zgodnie z harmonogramem. Pomimo globalnej pandemii oraz problemów z zaopatrzeniem i transportem wygląda na to, że uda nam się je przekazać do wysyłki do końca lutego. […] Produkcja urządzeń nabiera rozpędu i otrzymaliśmy już kilka jednostek gotowych do testów i oceny.

Zobacz też: Logan Paul oszukany na 3,5 miliona dolarów! Afera z kartami Pokémon

Dla osób niewtajemniczonych Steam Deck to wyczekiwana przez graczy przenośna konsola do gier opracowana przez Valve Corporation w ścisłej współpracy z Advanced Micro Devices (AMD). Urządzenie umożliwia granie w podróży, ale także podłączenie go do zewnętrznego wyświetlacza typu monitor, lub telewizor. Konsolę zaprojektowano w taki sposób, aby miała ona pełen dostęp do biblioteki gier Steam znanej nam z komputerów osobistych. Według podanych informacji gracze będą mieli możliwość modyfikacji oprogramowania konsoli w taki sposób, aby mogła ona uruchomić gry spoza biblioteki Steam.

Wizualnie urządzenie przypomina znane już nam konsole przenośne. Mowa tu, chociażby o Nintendo Switch czy PlayStation Portable. Warto zauważyć, że urządzenie wyposażone jest w siedmiocalowy wyświetlacz LCD. Dokładne specyfikacje konsoli są imponujące, a możecie je znaleźć pod tym LINKIEM.

Źródło: The Verge/Steam

Sprawdź najnowsze wpisy