ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Ile czasu spędzamy ze smartfonami?

Czas istnienia ludzkości to pryszcz przy tym ile czasu spędziliśmy ze smartfonami w 2021 roku

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Ludzie spędzają więcej czasu w aplikacjach mobilnych i wydają na nie więcej pieniędzy niż kiedykolwiek wcześniej. Według najnowszego raportu App Annie State of Mobile, dzienny czas w nich spędzany wyniósł średnio 4,8 godziny na użytkownika. Jest to wzrost o 30% w ciągu dwóch lat i stanowi jedną trzecią dziennego czasu pracy na 10 analizowanych rynkach. Kiedy jednak spojrzymy na pewne kraje  bezpośrednio, to wyniki wyglądają jeszcze ciekawiej. W Brazylii i Indonezji, na przykład, konsumenci zbliżają się do granicy 5,5 godziny. Korea Południowa jest tuż za progiem pięciu godzin, a Meksyk, Indie i Japonia pozostają tuż za nimi.

Ile czasu spędzamy ze smartfonami?

Ile czasu spędzamy ze smartfonami?

Wydatki na aplikacje mobilne są jeszcze bardziej oszałamiające. W zeszłym roku konsumenci wydali równowartość 170 miliardów dolarów na zakupy w sklepach z aplikacjami. Oznacza to, że w każdej minucie 2021 roku wydano równowartość ponad 320 000 dolarów. App Annie stwierdziła również, że 233 aplikacje wygenerowały w zeszłym roku po ponad 100 milionów dolarów. Dla porównania tylko 38 filmów przyniosło ponad 100 milionów dolarów w kasie w 2021 roku. Z kolei firma Sensor Tower w swoim raporcie na koniec roku oszacowała, że wydatki konsumentów w sklepach z aplikacjami wyniosły 133 miliardy dolarów w 2021 roku, co oznacza wzrost o 19,7 proc. w stosunku do roku poprzedniego.

Zobacz też: Windows 11 w wersji 22533 wprowadza ważne zmiany w interfejsie

Liczba nowych pobrań aplikacji wyniesie 230 miliardów, co oznacza pięcioprocentowy wzrost rok do roku. W innym ujęciu oznacza to ponad 435 000 aplikacji pobieranych na minutę. Nie dziwi więc fakt, że reklamodawcy zwracają na to uwagę. W 2021 roku, wydatki na reklamę osiągnęły 295 miliardów dolarów. Gdyby to był kraj, to byłby w rankingu #41 wśród największych gospodarek na świecie. No dobrze, ale wróćmy teraz do tytułu: jeśli przyjmiemy średnią 4,5 godziny dziennie dla całego świata, to wyjdzie nam łącznie jakieś 1,5 miliarda lat. Oczywiście nie wszyscy mają smartfony. Jednak nawet jeśli zmniejszymy tę liczbę o połowę, to wciąż mamy łączny czas 750 milionów lat korzystania ze smartfonów. Natomiast według naukowców nasz gatunek powstał 400-200 tysięcy lat temu. Przyjmując tę największą liczbę, to tylko w tamtym roku spędziliśmy łącznie o 1875 raza więcej czasu ze smartfonami, niż istniejemy.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najnowsze wpisy