ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Take-Two mogło niechcący zdradzić datę premiery GTA VI!

Autor: Borys Francuz Kategoria: Newsy

Jedna z najbardziej wyczekiwanych gier wszechczasów, czyli GTA VI może trafić w nasze ręce już wkrótce. O tytule pojawiło się już wiele plotek, jednak teraz pochodzą one prosto od Take-Two – właściciela Rockstar.

GTA VI z premierą w 2023 lub 2024 roku?

GTA VI

Według analityków branżowych najnowsze notowania finansowe firmy Take-Two mogą nawiązywać do planów wydania GTA VI najpóźniej w marcu 2024 roku. W poniedziałek firma posiadająca większość udziałów w Rockstar poinformowała o zakupie producenta gier mobilnych Zynga za 12,7 miliarda dolarów.

W ramach informacji Take-Two podało prognozę, że jej roczna stopa wzrostu do marca 2024 roku wyniesie 14%. Według serwisu Axios zajmującego się różnego rodzaju analizami wyliczenia firmy mogą zdradzać, że planuje ona jakieś duże wydanie gry maksymalnie do 31 marca 2024 roku.

Zobacz też: Hitman Trilogy zapowiedziane – gra trafi także do Xbox Game Pass w dniu premiery

Analityk Doug Creutz powiedział, że prognoza Take-Two odpowiada wydatkom konsumentów firmy na kwotę około 9 miliardów dolarów. Creurz wskazał, więc, że prawdopodobnie w roku finansowym 2024 premierę będzie miała głośna gra GTA VI. Analityk zauważył również, że podobna sytuacja miała miejsce podczas debiutu Grand Theft Auto V. Wówczas poprzez prognozy finansowe firmy przewidziano, że piąta odsłona serii przypadnie na rok podatkowy 2012/2013.

Istnieje tylko kilka gier, które mogą dać zarządowi pewność, że taka prognoza się sprawdzi. Wierzymy, że w roku podatkowym 2024 (okres od 1 kwietnia 2023 roku do 31 marca 2024) premierę będzie miał co najmniej jeden tytuł należący do grupy Rockstar — powiedział Doug Creutz.

Znany w branży gier Tom Henderson, który słynie z publikowania licznych przecieków, powiedział, że GTA VI zostanie wydane w 2024 lub 2025 roku. Tymczasem Rockstar zdaje się nie przejmować tworzeniem Grand Theft Auto VI. Firma już niedługo, bowiem w marcu wprowadzi GTA V na konsole nowej generacji, czyli PlayStation 5 oraz Xbox Series X.

Źródło: Video Games Chronicle

Sprawdź najnowsze wpisy