ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Logan Paul oszukany na 3,5 miliona dolarów! Afera z kartami Pokémon

Autor: Borys Francuz Kategoria: Newsy

Popularny Youtuber Logan Paul wstawił dziś nowy film. Amerykanin pokazał w nim, jak oszukano go na kwotę trzech i pół miliona dolarów. 26-latek zainwestował powyższą kwotę w kolekcjonerskie karty Pokémon pierwszej edycji.

Logan Paul ofiarą oszustwa

Logan Paul

Amerykanin opublikował dzisiaj wideo, w którym stwierdza, że ​​pudełko, które miało rzekomo zawierać wiele zapieczętowanych kart Pokémonów pierwszej edycji, jest niestety podrobione. Wartości temu przedmiotowi kolekcjonerskiemu dodawały spekulacje, że jest to jedyne nieotwarte pudełko z tego typu kartami na świecie. W rezultacie okazuje się, że Logan Paul padł ofiarą oszustwa, tracąc na nim 3,5 miliona dolarów. Film, który opublikowano dzisiaj na kanale Youtubera, pokazuje historie pudełka oraz kolekcjonera kart, od którego Logan Paul kupił zestaw.

Zobacz też: Baby Shark pierwszym filmem z 10 miliardami wyświetleń na YouTube

Osoba odpowiedzialna za uwierzytelnianie i potwierdzanie autentyczności kart sportowych oraz kolekcjonerskich podczas otwierania pudełka mocno się zdziwiła. Już w pierwszym zestawie Paul wraz z towarzyszami odkryli, że pudełko sygnowane logiem Pokémon jest wypełnione kartami z serii G.I Joe. Cały film możecie zobaczyć poniżej.

26-latek mistyczne pudełko kupił pod koniec 2021 roku. Stało się to po tym, jak dowiedział się, że ponoć zawiera ono nieodpakowane karty Pokémon pierwszej edycji. Wcześniej znawcy tematu potwierdzali istnienie tylko jednego takiego pudełka. Podczas gdy zestaw został uwierzytelniony przez legalną firmę zajmującą się oceną autentyczności kart sportowych i kolekcjonerskich, eksperci ze świata Pokémon pozostawali sceptycznie nastawieni.

Wskazywali oni na kilka niespójności dotyczących etykiety oraz samego opakowania pudełka. Ponadto pierwotny właściciel przedmiotu był nieautentyczny. Opowiedział on wiele sprzecznych historii o tym, jak kiedyś wszedł w posiadania pudełka. Wszystkie te niejasności sprawiły, że zestaw po raz pierwszy sprzedano za „mierne” 75 tysięcy dolarów. Ostatecznie pudełko trafiło w ręce Logana Paula, który zapłacił za nie 3,5 miliona dolarów i niedawno rozpakował. Co wydarzyło się później i jakie było tego następstwa, widzimy na filmie…

Źródło: Comicbook

Sprawdź najnowsze wpisy