ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Baby Shark pierwszym filmem z 10 miliardami wyświetleń na YouTube

Autor: Borys Francuz Kategoria: Newsy

Kilka godzin temu wydarzyła się rzecz historyczna na skalę całego internetu. Po raz pierwszy w dziejach film zamieszczony w serwisie YouTube odtworzono ponad dziesięć miliardów razy!

Baby Shark podbił YouTube

Baby Shark rekordzistą!

Niestety jeśli jesteś rodzicem, nie uwolnisz się od piosenki o małym rekinie nawet tutaj. Film zamieszczony na kanale Pinkfong Baby Shark – Kids’ Songs & Stories już dawno zyskał miano kultowego. Teraz sława piosenki rozszerzyła się, bowiem wykręciła ona dziesięć miliardów wyświetleń w serwisie YouTube. Film opublikowany został 18 czerwca 2016 roku, więc oznacza to, że do zdobycia tak ogromnej liczby odtworzeń potrzebował mniej niż sześciu lat.

Zobacz też: Najczęściej pobierane gry na PlayStation

Tajemnicą nie jest, że piosenka odtwarzana jest głównie przez małe dzieci lub ich rodziców, którzy chcą w ten sposób zająć czymś swoje pociechy. Najwidoczniej proces ten powielany jest na całym świecie. Baby Shark pod względem wyświetleń na YouTube wyprzedziło Despacito autorstwa Luisa Fonsiego już jakiś czas temu. Zobaczmy z resztą jak na dzień dzisiejszy prezentuje się lista najpopularniejszych filmów w serwisie YouTube:

  1. Baby Shark – 10 miliardów
  2. Luis Fonsi – Despacito – 7,7 miliarda
  3. Johny Johny Yes Papa – 6,1 miliarda
  4. Ed Sheeran – Shape of You – 5,5 milarda
  5. Wiz Khalifa – See You Again – 5,3 miliarda
  6. Bath Song – 4,8 miliarda
  7. Learning Colors – 4,5 miliarda
  8. Masha and The Bear – 4,4 miliarda
  9. Mark Ronson – Uptown Funk – 4,4 miliarda
  10. Phonics Song with TWO Words – 4,4 miliarda

Zainteresowanie piosenką najprawdopodobniej szybko nie wystygnie. Już niedługo kanał dla dzieci — Nickelodeon odnowi swój program „Baby Shark”. Ponadto stacja zapowiedziała powstanie pełnometrażowego filmu w tematyce piosenki. Mało tego! Istnieje także kolekcja NFT, nawiązująca do Baby Shark. Viralowy utwór muzyczny jest tak popularny, że pojawił się nawet w grze Just Dance 2020. W tytule od Ubisoftu mogliśmy zatańczyć w rytm najpopularniejszej piosenki w historii YouTube.

Źródło: Wikipedia/Engadget

Sprawdź najnowsze wpisy