ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Sprzedaż komputerów w 2021 roku

Mijający rok był rekordowy pod względem sprzedaży komputerów – dawno nie było tak dobrze

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Canalys podało, że sprzedaż komputerów stacjonarnych, notebooków i stacji roboczych w 2021 roku wzrosła o jeden procent w porównaniu z rokiem poprzedzającym go, dzięki czemu sprzedaż w całym roku wyniosła 341 milionów sztuk. To o 15 procent. więcej niż w 2020 roku i 27 procent. więcej niż w 2019 roku. Jest to największa liczba sprzedanych komputerów od 2012 roku.

Sprzedaż komputerów w 2021 roku

Sprzedaż komputerów w 2021 roku

W samym czwartym kwartale sprzedaż komputerów PC osiągnęła poziom 92 milionów sztuk, przekraczając granicę 90 milionów sztuk drugi rok z rzędu. Wnikając głębiej, Canalys stwierdziło, że notebooki i mobilne stacje robocze nadal wiodą prym w sprzedaży, osiągając łączną liczbę 275 milionów sztuk. Na komputery stacjonarne i stacje robocze przypadło pozostałe 66 mln sztuk sprzedanych w ubiegłym roku. Lenovo było liderem zarówno pod względem sprzedaży w czwartym kwartale, jak i w całym roku — odpowiednio 21,7 mln sztuk i 82,1 mln sztuk. HP, Dell i Apple uplasowały się zaraz za nim zarówno w IV kwartale, jak i w całym roku.

Zobacz też: Planeta o dziwnym kształcie odkryta. WASP-103b szokuje naukowców

Podczas gdy rok 2021 był rokiem cyfrowej transformacji, rok 2022 będzie rokiem cyfrowego przyspieszenia. Znaczenie szybszych, lepszych, bardziej odpornych i bezpieczniejszych komputerów PC nigdy nie było większe, a branża jest skłonna do innowacji i przesuwania granic, aby utrzymać ten impet.

Ishan Dutt, starszy analityk w firmie Canalys, dodał także, że komputery PC znajdują się obecnie w rękach zarówno młodych studentów, jak i starszych członków rodziny, a posiadanie dwóch lub więcej komputerów na osobę w krajach rozwiniętych stało się normą.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najnowsze wpisy