ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Game Pass od Sony

Dobra wiadomość: Sony zwiększa produkcję konsol. Zła wiadomość: nie chodzi o PS5

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Braki konsol Sony są jednym z głównych tematów rozmów fanów marki już od premiery PS5. Sytuacja ta nie tyle nie uległa poprawie, co momentami bywa gorsza, niż w dniu premiery, co początkowo wydawało się niemożliwe. Producent postanowił więc zwiększyć moce produkcyjne swojej konsoli. Problem w tym, że decyzja ta nie dotyczy PlayStation 5, a PlayStatiion 4. Tym samym zakup nowej konsoli będzie prostsze tylko w wypadku tej starszej generacji.

Sony zwiększa produkcję PlayStation 4

Sony zwiększa produkcję PlayStation 4

Warto tu przypomnieć, że o ile Sony nie podało oficjalnie, kiedy planuje zakończyć produkcję PlayStation 4, to według źródeł Bloomberga miało to się stać pod koniec 2021 roku, zaś początek tego roku miał być końcem dostaw i dużej sprzedaży tego urządzenia. Jak więc widać albo źródła nie były zbyt pewne, albo japoński gigant zmienił zdanie. Ponieważ wedle nowych informacji w 2022 roku ma powstać kolejny milion nowych egzemplarzy PlayStation 4. No dobrze, ale ktoś może zapytać: czemu nie zwiększą produkcji PlayStation 5? Odpowiedź na to pytanie jest banalna.

Zobacz też: Okazje w PlayStation Store. Gry na PS4 i PS5 dostępne w super cenach!

Last-genowa maszyna Sony jest nie tylko prostsza w produkcji niż PS5 i wykorzystuje mniej zaawansowane chipy, które są bardziej dostępne. Źródła Bloomberga dodają, że zwiększenie zamówień na PS4 da Sony więcej czasu przy negocjacjach z partnerami produkcyjnymi w celu uzyskania lepszej oferty na komponenty dla PS5. Na całe szczęście dla producenta istnieje także wsteczna kompatybilność gier na PS5. Tym samym wiele studiów wciąż może bez obaw tworzyć gry, które będą dostępne na obydwu konsolach, przez co osoby, którym udało się kupić sprzęt nowej generacji, nie znajdą się w sytuacji, w której zewnętrzni developerzy będą przykładali większą uwagę dla starszej konsoli, która ma z ich punktu widzenia większy potencjał do generowania zysków.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najnowsze wpisy